Zawody wędkarskie koła PZW RAPA 24.09.14

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć

W ostatnią sobotę września 2014r koło PZW Rapa przy 107 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Wałczu zorganizowało wewnętrzne zawody wędkarskie, w miejscowości Stobno, na stawach hodowlanych. O godz. 7.00 zgłosiło się jedenastu zawodników. Na zbiórce prezes koła K. Chora omówił zasady łowienia . Po omówieniu zawodnicy rozeszli się na wybrane przez siebie stanowiska . Zawody rozpoczęły się o godz.7.30 i trwały do godz. 12.00. Tego dnia ranek był słoneczny , wiał chłodny wiatr . Z godz. na godz. było cieplej. Z rana ryby były nieaktywne, w ogóle nie żerowały. Do godziny 10.30 były złowione ryby nie liczące się do ogólnej klasyfikacji. Dwie złowiłem ja - okoń i wzdręga, oraz kolega Janusza - leszcza. Ryby , które liczyły się to karp i amur. Po 10.30 były pierwsze brania karpi. W czasie terminowego czasu złowiono pięć ryb, przez pięciu zawodników. Ryby przede wszystkim były łowione na kukurydzę. Po zważeniu ryb pierwsze miejsce z wynikiem 2350 pkt. zajął Janusz Chmielecki. Drugie miejsce z wynikiem 2130 pkt. zajął Janusz Wołejko. Trzecie miejsce 1830 pkt. zajął Ryszard Bednarski. Czwarte miejsce Ryszard Wierciński z wynikiem 1700 pkt. Piąte miejsce z wynikiem 1550 pkt. Wiesław Kornaś. Na koniec zawodnicy zostali poczęstowani pstrągiem smażonym z frytkami i surówka. Medale dla pierwszych trzech zawodników nie zostały wręczone .Zostaną wręczone w późniejszym terminie.
Część zawodników zachęcona dobrymi braniami po godzinie dwunastej, postanowiła pozostać na łowisku i łowić na swoje konto.
Termin zawodów końcowych sezonu 2014r. zostanie ogłoszony na mojej stronie.

4.4
Oceń
(7 głosów)

Zawody wędkarskie koła PZW RAPA 24.09.14 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Gigantów nie było. Ale emocje były. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam (2014-10-12 20:57)