Wędziska spławikowe | wędki zestawy, zdjęcia, opinie

» Sprzęt » »

Wędziska spławikoweAutor: Michał Kościesza
Koło: Koło PZW Miejskie w Ustce
dodany:
Firma:


Za dobre można uznać wędziska,które zdaje egzamin przy zarzucaniu,zacinaniu i holowaniu ryb. Kilka praktycznych uwag pomoże ci w wyborze odpowiedniej wędki.

Wybór wędzisk spławikowych jest teraz bardzo szeroki.Od kiedy włókna węglowe zastąpiły włókna szklane jako główny materiał wykorzystywany do budowy wędek, ich asortyment dostępny w większości sklepów wędkarskich jest niezwykle zróżnicowany.Każdy jednak z nowych modeli ma zarówno wady, jaki i zalety.

MATERIAŁ:
Właściwości i cechy wędziska zależą przede wszystkim od materiału, z jakiego jest wykonane.Tonkin, bambus, trzcina hiszpańska i włókna szklane sa nadal wykorzystywane w produkcji wędek, ale ich miejsce coraz częściej zajmują takie materiały jak włókna węglowe czy kewlar.
WŁÓKNA WĘGLOWE KONTRA WŁÓKNA SZKLANE
-aby docenić zalety włókien węglowych, wybierz się do sklepu wędkarskiego i na miejscu porównaj wędki o podobnej długości i akcji wykonane z obydwu tworzyw.
Zanim dokonasz wyboru, zauważ ze wędziska węglowe są cieńsze-dolnik może mieć tylko 10 milimetrów średnicy, to znaczy polowe średnicy wędziska szklanego.Jest to niewątpliwie duży atut, szczególnie przy wietrznej pogodzie- kij z łatwością przecina powietrze, przy zarzucaniu i zacinaniu opór powietrza jest wiele mniejszy.
Zauważ tez jak niewiele wazy wędka węglowa. Przeciętna waga szklanego wędziska o długości 3,60 metra wynosi 230-280gramów, podczas gdy ciężar wędziska węglowego-130-170gramów. Przy użyciu takiego wędziska możesz zarzucać jedna ręka oraz, dzięki lekkiej konstrukcji, wędkować bez wysiłku przez wiele godzin.

 

 

Reklama

95-07446 WATHOSE GR46

95-07446 WATHOSE GR46 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Solidne, elastyczne i lekkie. Doskonała jakość wykończenia i niewielka waga. W komplecie praktyczna saszetka. Materiał spodniobuty: 100% Nylon pokryty PVC Materiał saszetka: 100% Nylon pokry

cena: 159,00 PLNOpinie i komentarze użytkowników (1):

 

Dawno to było, ale łowiłem przy użyciu wędzisk bambusowych. Lekkie to był kije, elastyczne. Używałem ich kilkanaście lat. Do tego stopnie miałem je opanowane, że byłem w stanie z dokładnością do ok. 0,5 m umieścić przynętę na odległości 12-15 m. Niestety to już przeżytek, i chyba ręka nie ta. Przy użyciu 3,5 m teleskopu nie ma już tej dokładności. [2009-03-16 21:54:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy z działu: Wędki - Zestawy


Zobacz więcej wiadomości z działu: Wędki - Zestawy

Ogłoszenie płatne


   

Spinningiści doszli do perfekcji w prezentowaniu przynęt sztucznych, wykorzystując: kolor, kształt, ruch. A mimo to, ryby drapieżne coraz słabiej  reagują na przynę…

Spinningiści doszli do perfekcji w prezentowaniu przynęt sztucznych, wykorzystując: kolor, kształt, ruch. A mimo to, ryby drapieżne coraz słabiej reagują na przynęty, które im się opatrzyły. W tej metodzie, technika nęcenia zapachem i smakiem, jest mało znana i kłopotliwa, z tego powodu marginal…

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

Google