Wędziska spławikowe | wędki zestawy, zdjęcia, opinie

» Porady » »

Wędziska spławikoweAutor: Michał Kościesza
Koło: Koło PZW Miejskie w Ustce
dodany:
Firma:


Za dobre można uznać wędziska,które zdaje egzamin przy zarzucaniu,zacinaniu i holowaniu ryb. Kilka praktycznych uwag pomoże ci w wyborze odpowiedniej wędki.

Wybór wędzisk spławikowych jest teraz bardzo szeroki.Od kiedy włókna węglowe zastąpiły włókna szklane jako główny materiał wykorzystywany do budowy wędek, ich asortyment dostępny w większości sklepów wędkarskich jest niezwykle zróżnicowany.Każdy jednak z nowych modeli ma zarówno wady, jaki i zalety.

MATERIAŁ:
Właściwości i cechy wędziska zależą przede wszystkim od materiału, z jakiego jest wykonane.Tonkin, bambus, trzcina hiszpańska i włókna szklane sa nadal wykorzystywane w produkcji wędek, ale ich miejsce coraz częściej zajmują takie materiały jak włókna węglowe czy kewlar.
WŁÓKNA WĘGLOWE KONTRA WŁÓKNA SZKLANE
-aby docenić zalety włókien węglowych, wybierz się do sklepu wędkarskiego i na miejscu porównaj wędki o podobnej długości i akcji wykonane z obydwu tworzyw.
Zanim dokonasz wyboru, zauważ ze wędziska węglowe są cieńsze-dolnik może mieć tylko 10 milimetrów średnicy, to znaczy polowe średnicy wędziska szklanego.Jest to niewątpliwie duży atut, szczególnie przy wietrznej pogodzie- kij z łatwością przecina powietrze, przy zarzucaniu i zacinaniu opór powietrza jest wiele mniejszy.
Zauważ tez jak niewiele wazy wędka węglowa. Przeciętna waga szklanego wędziska o długości 3,60 metra wynosi 230-280gramów, podczas gdy ciężar wędziska węglowego-130-170gramów. Przy użyciu takiego wędziska możesz zarzucać jedna ręka oraz, dzięki lekkiej konstrukcji, wędkować bez wysiłku przez wiele godzin.

 

 

Reklama

65-03003 K-DON TORBA NA PRZYNĘ

65-03003 K-DON TORBA NA PRZYNĘ - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Torba ?Top Loader? na przynęty sztuczne z ?Full Shock Protection? i trzema regulowanymi pudełkami (32x22.5x5). W zestawie jeszcze jedno małe pudełko ( 25.5x14x3.5) na akcesoria. 2 przednie i

cena: 139,00 PLNOpinie i komentarze użytkowników (1):

 

Dawno to było, ale łowiłem przy użyciu wędzisk bambusowych. Lekkie to był kije, elastyczne. Używałem ich kilkanaście lat. Do tego stopnie miałem je opanowane, że byłem w stanie z dokładnością do ok. 0,5 m umieścić przynętę na odległości 12-15 m. Niestety to już przeżytek, i chyba ręka nie ta. Przy użyciu 3,5 m teleskopu nie ma już tej dokładności. [2009-03-16 21:54:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy z działu: Wędki - Zestawy - testy


Zobacz więcej wiadomości z działu: Wędki - Zestawy - testy

Ogłoszenie płatne


   

Gospodarstwo położone jest w północno-wschodniej części województwa podlaskiego na obrzeżach Wigierskiego Parku Narodowego.

Gospodarstwo położone 10 m od brzegu …

Gospodarstwo położone jest w północno-wschodniej części województwa podlaskiego na obrzeżach Wigierskiego Parku Narodowego. Gospodarstwo położone 10 m od brzegu malowniczego jeziora Grauże Nowe, w odległości 17 km od Suwałk. Są to obrzeża Wigierskiego Parku Narodowego – 3 km. Wokół cisza i …

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

Powiązane tagi

wędka muchowa wędka na suma wędka do bocznego troka wędka na karpia wędki do jerkowania wędki do połowów morskich wędka uniwersalna wędki dragon wędka teleskopowa wędka na lina wędki mistrall wędki spinningowe daiwa wędki robinson wędka podlodowa wędki muchowe jaxon wędki spinningowe shimano wędka elektryczna wędki muchowe wędki spławikowe daiwa wędka z bambusa wędki morskie bolonka wędki spławikowe shimano wędki karpiowe dam wędki dam wędki fenwick wędki konger wędki morskie savage gear wędki morskie jaxon wędki spławikowe jaxon wędki spinningowe dam wędka na klenia wędki morskie dragon wędka z drgającą szczytówką wędki daiwa wędki morskie dam wędki karpiowe jaxon wędki spinngowe jaxon bat wędkarski wędki karpiowe dragon wyklejanka wędki podlodowe jaxon wędka na okonie wędki na żywca wędka bez przelotek wędka na bolenia wędka spłwikowa wędki do multiplikatorów wędki gruntowe dragon wędki do jigowania wędki karpiowe shimano wędki mikado przelotki wędki spinningowe savage gear wędka z włókna szklanego wędka na leszcza wędka z włókna węglowego wędki spinningowe dragon wędki teleskopowe wędki savage gear wędka na płoć wędka feeder wędka na szczupaka wędka gruntowa wędkka match wędki karpiowe daiwa wędka karpiowa picker casting wędkarski wędki muchowe daiwa wędki muchowe dam wędki muchowe dragon wędki gruntowe shimano wędki shimano wędki spiningowe tyczka wędki morskie shimano wędki gruntowe jaxon wędka na dorsza wędki do surfcastingu wędki allegro wędka na węgorza wędka na sandacza wędki gruntowe daiwa wędka morska wędka na pstrąga wędki do trollingu wędki gruntowe dam wędka surfcastingowa wędki morskie daiwa bat wędki spławikowe dam wędki jaxon


Google