Szwagier i ja na rybach - Zbiornik Lisowice - wyprawy wędarskie, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » a a a

Szwagier i ja na rybach - Zbiornik Lisowice

dodany: 2010-05-02, godz. 19:17

Andrzej Pluta

W ostatnią sobotę kwietnia , szwagier Andrzej namówił mnie na rybki. Jako że wędkowanie zaplanował na zbiorniku ‘Lisowice”, ja pojechałem jako kibic. Na zbiorniku tym mogą łowić członkowie koła w Koluszkach i Brzezinach. Nie ma dopłat do tego łowiska i jest wyłączone z porozumień międzyokręgowych. Umówiliśmy się o czwartej rano. Dzień wcześniej były miejscowe przymrozki i dla mnie było to za wcześnie, ale szwagier lubi podziwiać wschód słońca więc nie protestowałem. Ubrałem się zimowo , rękawiczki również i w drogę.

Po pół godzinie zajechaliśmy na miejsce, było ciemno więc przyświecałem Andrzejowi
żeby mógł rozłożyć sprzęt , było zimno , szron na trawie i duża mgła nad wodą. Tylko w pobliskich krzaczkach słychać było świergot ptaków, ale jakiś taki nie mrawy. Wędki zarzucone więc wzięliśmy się za „dogrzewanie” browarkiem. W koło istne mgielne opary. Szczytówki pod naszą baczną obserwacją (łowił na ciężko). O koło pół do szóstej pierwsze branie, po krótkim holu Andrzej wyciągnął sporego karasia. Powoli zaczęli zjeżdżać się inni wędkarze. Nam nie szło już tak dobrze, gdy się rozwidniło i wzeszło upragnione słoneczko zrobiło się cieplej. Brania były sporadyczne i wieszały się małe płoteczki.

Po sesji zdjęciowej zalewu postanowiliśmy zakończyć wędkowanie. Więc tylko ten jeden karaś był w miarę godnym przeciwnikiem. Może inne czekały aż woda się nagrzeje i później wyruszyły na śniadanko. Może gdyby przez parę dni było cieplej ranem , może rybki śmielej by sobie poczynały z jego wędkami. Najważniejsze że wyskoczyłem chociaż zaczerpnąć wilgotnego klimatu po długiej zimie.

Pozdrawiam…

 

 

Średnia: 4.8/5 | Ocen: 21

 

 
 


Zdjęcia do artykułu (16) - wyświetl wszystkie:

Właśnie wziął.
Dobrze idzie, równo idzie.
Już na brzegu.
Poranna mgła.
No- prawie drugiego brzegu nie widać!
Szron na trawie.
Szwagier i ja na rybach - Zbiornik Lisowice - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
Wschodź słoneczko, wschodź
Takie też się wieszały.
Już cieplej.
Stary wyremontowany folwark.
Szwagier i ja na rybach - Zbiornik Lisowice - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie

Reklama

85-45505 LAMPA Z PILOTEM

85-45505 LAMPA Z PILOTEM - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Znakomita lampa wędkarska ze świetlówką 5Wat U-Tube. Bardzo jasno świecąca i oszczędna. Działa na 4 baterie (1,5V). Kolor oliwkowo zielony. W komplecie z pilotem.

cena: 59,00 PLNOpinie (6):Skoro samemu nie można połowic to i dobrze pokibicowac.A w nas wędkarzach taka dusza najważniejsze to byc nad wodą i obcowanie z przyrodą.Wczoraj byłem rankiem nad jeziorem,a ptaszki tak pięknie śpiewały ,że musiałem je nagrac chociaż telefonem.
[2010-05-03 11:01]


Zbiornik lisowice - wyłączony z porozumień miedzyokręgowych to znaczy, że mogą łowic tylko członkowie PZW Skierniewice. Natomiast koluszki to PZW Piotrków panie Andrzeju. [2010-05-03 12:25]


Sympatyczna wyprawa, lecz szkoda, że tylko jako kibic. Chyba bym się rozchorował gdybym był nad wodą, i nie mógł połowić. [2010-05-03 13:13]


Bardzo ładny wpis i zdjęcia , gratuluję. Dzisiaj w Wałczu bardzo brzydka pogoda , dla tego czytam wpisy na blogu. Serdecznie pozdrawiam.
[2010-05-03 15:27]


Andrzeju odemnie - piątal.

 

Ja dziś wróciłem z łódki już o godz. 7:00 przemoczony do suchej nitki, ulewa złapała mnie na środku jeziora, a że miałem zdrowo pod wiatr, więc wiosłowanie zajęło mi dwa razy więcej czasu niż zazwyczaj.

 

Pozdrawiam wszystkich wytrwałych wędkarzy i kibiców.

 

Grzegorz

[2010-05-03 17:09]
jak widać pogoda na początku maja nas nie rozpieszcza, albo zimno , albo leje ,a i brania takie sobie, trzeba poczekac na cieplejsze dni .......

ale jeśli bedzie sie siedziało w domu to wiadomo efektów nie bedzie ...............

[2010-05-04 08:24]6 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

 

➠ Subskrybuj✔ Subskrybujesz✕ Anuluj subskrybcję  Wyprawy wędkarskie - zobacz podobne


Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie


Google