Salmo Hornet - spinningowy uniwersal

/ 16 komentarzy / 8 zdjęć


Salmo Hornet - Opis przynęty:
Korpus wykonany jest z pianki poliuretanowej; stelaż zrobiony z jednego kawałka drutu, ster z poliwęglanu i jest zbrojona w mocne i ostre kotwice VMC.
Model Hornet występuje w sześciu rozmiarach: 2cm, 3cm, 4cm, 5cm, 6cm oraz 9cm(w sprzedaży od roku 2011).
Dostępne typy przynęt to: tonące(sinking), pływające(floating) oraz pływające głęboko schodzące(SDR- Super Deep Runner; jedynie wersje 4cm i 5cm). Na sterze przynęty jest wytłoczony nadruk który mówi o tym, jaką mamy wersję woblera.
Paleta kolorów jest duża, każdy znajdzie coś dla siebie. Woblery w wielkościach 2-6cm występują w aż siedemnastu kolorach( w tym pięć holograficznych)! Z kolei wersja 9cm występuje w siedmiu kolorach. Firma Salmo z roku na rok powiększa swoją ofertę o nowe kolory, w roku 2013 paleta powiększyła się o 2 kolory: CB(Chartreuse Blue) oraz OC (Orange Crush).

Tabela gramatury przynęt:





Rozmiary kotwic:



Wersje 2cm i 3cm są zbrojone w jedną kotwicę, pozostałe wersje w dwie kotwice.

Aby jak najlepiej wykorzystać walory przynęty niezbędny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Jedną z najważniejszych rzeczy która decyduje o sukcesie lub porażce jest dobranie odpowiedniej żyłki do wielkości przynęty.

Tabela zalecanych średnic przez producenta:



Głębokość nurkowania:




Dostępna paleta kolorów:

Hornet 9






Hornet 2-6





Praca:

Praca woblera jest bardzo agresywna, dzięki temu jest wyśmienicie wyczuwalna na wędzisku i jesteśmy w stanie wyczuć każdą zmianę pracy, która może być spowodowana braniem ryby. Największy model można z powodzeniem stosować do trolingu, mniejsze bardzo dobrze sprawdzają się w spinningu, zwłaszcza na wodzie bieżącej. Dobrym rozwiązaniem jest zatrzymywanie Horneta w miejscach w których spodziewamy się ryb. Dzięki temu stojący w miejscu Hornet świetnie pracuje - jest wprawiany w drgania poprzez prąd wody. Energiczne drgania oddziałują na linię boczną drapieżnika jednocześnie wzbudzając u niego zainteresowanie przynętą. Drugim skutecznym rozwiązaniem jest pozwolenie Hornetowi wypłynąć na powierzchnię(wersje pływające). Jest to moim zdaniem świetny sposób prezentacji przynęty – udaje chorą rybkę która nie może zanurkować i co jakiś czas wypływa na powierzchnię.


Cena:

Kształtuje się w zależności od wielkości przynęty. Najmniejszy Hornet 2 jesteśmy w stanie kupić za ok. 17zł, z kolei Hornet 9 to już wydatek rzędu ok. 45zł. Myślę, że to rozsądna cena. W zamian otrzymujemy świetnie wykonaną przynętę która na pewno przy odrobinie szczęścia da nam wymarzoną rybę.

Porównanie wielkości przynęt:




Kilka słów ode mnie:


Używam tych przynęt już kilka lat i nie wyobrażam sobie wypadu na ryby bez nich. Zawsze znajdę dla nich miejsce w pudełku. Są to moje ulubione przynęty jeśli chodzi o połów ryb drapieżnych. Paleta kolorów i rozmiarów jest spora, więc można bez problemu dobrać sobie przynętę jaką aktualnie potrzebujemy. Najczęściej używam Hornetów wielkości 2cm;5cm oraz 6cm. Hornet 2S jest moją ulubioną przynętą jeśli chodzi o wiosenne oraz wczesnojesienne łowienie okoni. Nawet najbardziej leniwy okoń potrafi się skusić na odpowiednio poprowadzoną przynętę. Jeśli chodzi o kolorystykę to moimi ulubionymi kolorami są: YD(Yellow Dace), D(Dace), GFP(Gold Fluo Perch), HP(Hot Perch), HGS(Holo Grey Shiner), RHH (Red Headed Hooker). Myślę, że nowe kolory również okażą się strzałem w dziesiątkę. Wersje holograficzne oraz z podkładem fluo można z powodzeniem stosować przed świtem, po zmierzchu oraz w mętnej wodzie. Kolory naturalne sprawdzą się za to w czystej wodzie.
Nie jest to jednak reguła której trzeba bezwzględnie przestrzegać. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziemy mieć wyników łowiąc w czystej wodzie na jaskrawe kolory. Jestem zdania, że należy eksperymentować z doborem kolorów przynęt. Bardzo często, zwłaszcza jesienią, szczupaki czy okonie skupiają się w dużej mierze na kolorach fluo. Mając kilka przynęt w różnych wielkościach oraz kolorach możemy dostosować się do żerowania ryb oraz do warunków które nas spotkają na łowisku. Hornet będzie idealnym rozwiązaniem dla osób które szukają sprawdzonej przynęty w rozsądnej cenie. Posiadam wiele przynęt różnych producentów, jednak najczęściej sięgam po Salmo Hornet, jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłem :-)




Źródła:
-www.salmo.com.pl
-własne zdjęcia

 


4.8
Oceń
(37 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)




Salmo Hornet - spinningowy uniwersal - opinie i komentarze

Lin1992Lin1992
0
Świetnie opisałeś tą serię woblerów. Kilka będę musiał sobie kupić i przetestować na swoim łowisku. (2013-03-09 06:37)
grisza-78grisza-78
0
Pokazane i opisane jak na dłoni. Dla mnie osobiście Salmo Hornet 2 to przynęta wszech czasów. Złowiłem na niego najwięcej rzecznych ryb. ***** i pozdro!!! (2013-03-09 07:17)
marek-debickimarek-debicki
0
Szeroki opis woblerów i cenne uwagi. Wchodzę w temat, czytam z zapartym tchem. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2013-03-09 09:10)
kamil11269kamil11269
0
Świetne zdjęcia (2013-03-09 09:19)
roman55roman55
0
Bardzo ciekawie i obszernie opisane wobler-ki Salmo Hornet . Super artykulik Piątal ***** Pozdrawiam (2013-03-09 09:54)
rav74rav74
0
cenny opis zarówno dla tych początkujących spinningistów, którzy na forum zadają właśnie pytania dotyczące spinningowania w ogólnym tego słowa znaczeniu, ale i dla tych z większym starzem, ja sobie wysoce cenię tego typu wpisy, dzięki i***** (2013-03-09 10:24)
arturarturarturartur
0
Czytelnie przedstawione . Pozdrawiam . (2013-03-09 10:46)
kabankaban
0
Używam ich od kilkunastu lat i bywają dni ,że są killerami ale cena robi swoje i częściej sięgam po inne firmówki a na pewno nie gorsze. Pozdrawiam.
(2013-03-09 14:13)
FELIPEFELIPE
0
Dobry rzetelny opis wobków podparty danymi ze stronki salmo, w tym przypadku do atut,ode mnie *****. Jak mnie bierze na spining to uganiam się za kropkami i używam innych modeli - minnow i executor, polecam (2013-03-09 15:09)
z@melaz@mela
0
Opis bardzo dobry wszystko konkretnie podane w temacie tego modelu tylko nie podoba mi się cena tych wobków bo za podobne pieniądze mam rapalę która wg moich obserwacji bije na głowę jakością wykonania , użytymi materiałami i łownością salmiaki . (2013-03-09 15:51)
ryukon1975ryukon1975
0
Woblery dobre ale czy uniwersalne ? Według mnie nie do końca,są gatunki które nie zwracają na nie większej uwagi. :) 5 ***** (2013-03-09 17:43)
slawekkiel17slawekkiel17
0
Bardzo fajnie opisany temat na *****5. (2013-03-09 19:13)
ekciakekciak
0
Opis bardzo dobry wszystko zrozumiałe :D 5***** (2013-03-09 20:28)
esox61esox61
0
Niezła reklama :)))) a cena faktycznie kosmiczna. Jedna wyprawa w zakrzaczone łowisko............... dlatego warto robić własne i nie z pianki tylko z drewna (lipa, korzeń olchy itp) takie woblery wyjdą taniej a ryb złowimy na nie więcej bo nasze wyroby bedą bardziej dopasowane do gustów ryb zarówno pod względem wyglądu jak i pracy. (2013-03-10 00:02)
MateuszR86MateuszR86
0
Tak to bardzo udana seria sam posiadam kilka sztuk i polecam kolegom również się w nie zaopatrzyć. (2013-03-10 15:58)
JAQUJAQU
0
....woblery są naprawdę niezłe a Salmo to uznana marka, jednakże ceny są rzeczywiście dosyć wysokie. Mam ich w swoim arsenale kilkadziesiąt ze starych zapasów. Zakupiłem je po zdecydowanie niższych cenach, kilka lat temu. Wzrost cen tego typu przynęt, spowodował u mnie chęć produkcji metodą domową własnych woblerów i tak od kilku lat większość mojej kolekcji to mój wyrób. Ale wracając do artykułu rzeczowy i wyczerpujący, na piąteczkę. (2013-03-11 19:59)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości