Produkcja woblerów - to nie jest takie trudne | przynęty sztuczne, zdjęcia, opinie

» Porady » »

Produkcja woblerów - to nie jest takie trudneAutor: Bartek Łazuga
Koło: Koło PZW Łuków Miasto
dodany:
Firma:


Produkcja woblerów - to nie jest takie trudne | przynęty sztuczne, zdjęcia, opinie

Produkcja woblerów - Dziś chcę wam udowodnić ,że robienie woblerów nie jest takie trudne jak się wam wydaje.Aby wykonać woblera potrzeba:
-papier ścierny (najlepiej 3 lub 4 rodzaje ziarnistości)
-bardzo ostry nóż
-drut nierdzewny 0.8mm ja używam 1.2mm bo innego w sklepie niemieli
-poliwęglan
-kombinerki (2 rodzaje)
-jakieś farby (ja używam w spray)
-szpachla do drewna
-lakier bezbarwny
-klej stolarski do drewna
-drewno lipowe (najlepsze)
-kółeczka łącznikowe
-kotwiczki
-odrobina czasu i tabletki na uspokojenie :-)
Wykonywanie korpusu:
Najpierw trzeba obrać drewno z kory,potem zagładzić po dwóch stronach i odrysować kształt woblera.Po odrysowaniu strugamy kształt zgodnie z narysowanym kształtem.Gdy podstawowy kształt woblera jest już gotowy zaokrąglamy boki nożem ,a później gładzimy papierem ściernym.Wycinamy rowek i robimy stelaż z drutu i wklejamy go klejem.Na koniec wycięty rowek na stelaż szpachlujemy szpachlą i po wyschnięciu po wyschnięciu szpachli gładzimy ją papierem ściernym.
Malowanie:
Woblera maluję sprayem najpierw główny kolor nakładam dwukrotnie ,a potem flamastrem maluję oczy i takie drobnostki np.paski (w przypadku imitacji okonia).Na koniec lakieruję bezbarwnym lakierem.
Ster i uzbrajanie woblera:
Stery wykonuje z poliwęglanu grubości 1mm,wklejam je klejem stolarskim.Na koniec uzbrajam woblera.
Daje wam 100% ,że bardziej będziecie się cieszyć z ryby o wadze 1kg złowionej na woblera ręcznej roboty niż z 10kg lub 15kg złowionej na woblera salmo itp.
Pozdrawiam i życzę miłego strugania.

 

 

Ocena sprzętu (ocen: 0):


Zdjęcia do artykułu (3) - wyświetl wszystkie:

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLNOpinie i komentarze użytkowników (8):

 

Witam serdecznie!Moze i nie trudne ale jakos mi nie wychodza i mam z tym problemy a wlasciwie mialem bo juz zrewzygnowalwm ze strugania.Teraz jest taki wybor wobkow na rynku ze nie ma sensu robic ale jak ktos potrafi i je robi to wielki szcun i pozdrawiam!!
[2011-03-25 16:50:]

 

nie poddawaj się to ci w końcu wyjdą ja tak zrobiłem robię je 3-4 miesięcy 5 góra i widać efekty praca nie poszła na darmo pozdrawiam
[2011-03-26 18:57:]

 

Struganie jednym przychodzi łatwo inni mają spore problemy.Poza czysto manualnymi zdolnościami potrzebne są jeszcze chęci i trochę cierpliwości.Wybór woblerów w sklepach jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie,ale jak wspomniał autor wpisu złowienie ryby na przynętę własnej roboty to podwójna satysfakcja.Pozdrawiam z 5*.
[2011-03-28 15:25:]

 

Także przystawiam się do strugania własnych woblerów i mam małe pytanko czy drewno (będę stosował wyżej wymienioną lipę) lepiej jeżeli jeszcze przed struganiem będzie wysuszone czy raczej świeże, a dopiero później wysuszone.
[2011-03-28 21:12:]

 

strugasz z wysuszonego drewna, w przeciwnym wypadku popęka przy schnięciu.
[2011-04-01 22:27:]

 

Powinieneś jeszcze dodać do rzeczy niezbędnych w produkcji woblerów kilka plastrów. W moim przypadku przydają się w dużych ilościach ,bo jestem nieuważny i niecierpliwy :D
[2011-07-29 21:55:]

 

nie jest ani trudne ani łatwe :) [2012-08-30 18:12:]

 

Całkiem pozytywnie:) ***** Pozdrawima kolegę [2013-03-05 21:35:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy z działu: Przynęty sztuczne - testy


Zobacz więcej wiadomości z działu: Przynęty sztuczne - testy

Ogłoszenie płatne


   

Zimowy płyn do plecionek wędkarskich uszczelnia wszystkie pory na powierzchni linki , utrudnia osadzanie się wody i zamarzanie wody na lince. W trakcie wędkowania g…

Zimowy płyn do plecionek wędkarskich uszczelnia wszystkie pory na powierzchni linki , utrudnia osadzanie się wody i zamarzanie wody na lince. W trakcie wędkowania gdy przeciągamy plecionkę przez przelotki, płyn z linki częściowo osadza się na przelotkach, utrudniając gromadzenie się lodu na nich. P…

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

Google