Parzenie pęczaku i pszenicy | przynęty naturalne, zdjęcia, opinie

» Sprzęt » »

Parzenie pęczaku i pszenicyAutor: Marek Dębicki
Koło: Koło PZW nr 051 Poznań Troć
dodany:
Firma:


KILKA ZASAD PARZENIA PĘCZAKU I PSZENICY.
Nie ma chyba wędkarza, który nie próbował by zmierzyć się z tym zadaniem. Jednakże dobre wiemy, że ilu wędkarzy, tyle sposobów na przygotowanie ziarna. Przy parzeniu pęczaku najprostszym sposobem jest jego parzenie w termosie. Na noc zalewamy pęczak wrzątkiem i rano przynęta i zanęta gotowa. Jednak przy tym sposobie nie zawsze mamy wpływ na stopień twardości ziarna. Zawsze powinniśmy się trzymać kilku zasad, co pozwoli nam uniknąć niemiłych niespodzianek. Zasady te poznamy odpowiadając sobie na poniższe pytania:
1. Ile pęczaku (pszenicy) nasypać do naczynia przed gotowaniem?
Ziarna znacznie w procesie termicznej obróbki zwiększają swoją objętość. Więc max ¾ objętości.
2. Czy podczas gotowania dolewać wrzątek, czy zimną wodę?
W obu przypadkach wrzątek. Do pęczaku wystarczy dolać wrzątek i przykryć do dalszego parzenia. Pszenicę należy po dolaniu wody jeszcze krótko podgotować.
3. Jak sprawdzać, czy ziarno jest odpowiednio przygotowane?
Przecinając ziarno pęczaku w poprzek w pierwszej fazie obróbki zauważymy w środkowej części biały rdzeń (niedogotowany). Powinniśmy wyczuć moment kiedy biała plamka zniknie. Pęczak nie może być zbyt miękki, gdyż będzie spadał nawet po lekkim puknięciu przez rybę z haczyka. Pszenicę parzymy do momentu aż ziarna zaczną pękać.
4. Pęczak i pszenicę zahartować zalewając zimną wodą. Szczególnie w przypadku pęczaku pozbędziemy się kleistej substancji sprawiającej nie lada kłopot podczas wędkowania. Dobrze jest ziarno przepłukać pod bieżącą zimną wodą.
5. Zapachy, atraktory dodajemy do ziarna pod koniec gotowania lub krótko po hartowaniu.

 

 

Ocena sprzętu (ocen: 0):


Reklama

85-45505 LAMPA Z PILOTEM

85-45505 LAMPA Z PILOTEM - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Znakomita lampa wędkarska ze świetlówką 5Wat U-Tube. Bardzo jasno świecąca i oszczędna. Działa na 4 baterie (1,5V). Kolor oliwkowo zielony. W komplecie z pilotem.

cena: 59,00 PLNOpinie i komentarze użytkowników (0):

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy z działu: Przynęty naturalne


Zobacz więcej wiadomości z działu: Przynęty naturalne

Ogłoszenie płatne


   

Gospodarstwo położone jest w północno-wschodniej części województwa podlaskiego na obrzeżach Wigierskiego Parku Narodowego.

Gospodarstwo położone 10 m od brzegu …

Gospodarstwo położone jest w północno-wschodniej części województwa podlaskiego na obrzeżach Wigierskiego Parku Narodowego. Gospodarstwo położone 10 m od brzegu malowniczego jeziora Grauże Nowe, w odległości 17 km od Suwałk. Są to obrzeża Wigierskiego Parku Narodowego – 3 km. Wokół cisza i …

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

Google