PUCHAR PREZESA KOŁA 14 sierpnia 2016

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć

Kolejne zawody w Kole odbyły się w minioną niedzielę 14 sierpnia 2016 roku. Tym razem rywalizowano o PUCHAR PREZESA. W Cieślach nad jeziorem Niepruszewskim o wyznaczonej porze stawiło się 15. zawodników w tym 1 młodzieżowiec. Zawodników powitał i przedstawił regulamin zawodów Prezes Andrzej Lebiotkowski. Losowanie stanowisk i rozejście się zawodników w celu przygotowania się do rozpoczęcia zawodów. W tym miejscu należy wspomnieć o niespotykanym szczęściu w losowaniu Przemka Czubka. Już 3. zawody w Cieślach gdy Przemek losuje stanowisko nr 1. Obowiązywał RAPR, ryby po zważeniu wracają do jeziora. Czas trwania to 4 godziny od 8:00 do 12:00. Pogoda sprzyjała zawodnikom. Wiatr z kierunku zachodniego a słoneczko od czasu do czasu wychodziło  za chmur. W siatkach dominowała uklejka i płotka. Sporadycznie trafił się okoń. Po upływie 4. godzin zważono złowione ryby (ogółem złowiono 59,73 kg) i ustalono klasyfikację zawodów. Jeden z uczestników zawodów otrzymał burę od komisji wagowej za przedstawienie do wagi jak twierdził złowionego podczas zawodów okonia, który miał bielmo na oczach i białe skrzela. Zwycięzcą zawodów i zdobywcą PUCHARU PREZESA został nie kto inny tylko Jacek Rosa, który złowił 9,04 kg ryb. Kolejne miejsca zajęli: Darek Kucz - 6,63 kg, Dariusz Walkowski - 6,05 kg, Marek Korcz - 5,99 kg, Przemysław Czubek - 5,70 kg i Karol Janas - 5,29 kg. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 otrzymali upominki oraz wśród pozostałych zawodników został rozlosowany kolejny upominek. Pełna tabela z wynikami kryje się w poniższym linku. Komplet zdjęć szukać w GALERII.

Kolejne zawody rozegrane będą na łowisku w Kuźnicy Zbąskiej w dniu 11 września 2016 r. Zbiórka na łowisku o godzinie 7:00. Łowić będziemy metodą gruntową na 2. wędki. Dojazd we własnym zakresie.