Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny łowisko - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

» » » »

Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny



Opis łowiska:

Szkarpawa i Wisła Królewiecka to dość wąskie pasy wodne o dość dużej głębokości ( z racji wcześniejszej roli kanałów). Szczególnie polecanym przeze mnie miejscem ( sprawdzonym) jest Rybina w okolicach przepompowni ( pamiętajmy o przepisach !). Niewielka ilość zaczepów, oraz wtłaczane przez turbiny pożywienie znacznie ułatwia zwabienie sporego okazu. Miejscowi często korzystają z faktu uruchomienia pomp. Po pewnym czasie od ich wyłączenia można liczyć na naprawdę spore okazy i to zarówno drapieżników jak i białorybu.

Ryby:

Występuje tu licznie płóć, lin i leszcz. Z drapiezników króluje okoń, zdarza się jednak szczupak, jak i sandacz. Ja osobiście łowiąc w opisywanym punkcie nastawiałem się na garbusy. Wyników, co prawda powalających nie miałem, nie wracałem jednak też 'o kiju'.

Metody:

Wśród miejscowych najpowszechniejsza jest zdecydowanie gruntowa. Ja jednak polecam spinning. Rewelacyjnie sprawdza się tu lekki zestaw, najlepiej zakończony 'gumą'. Polecam zarówno twistery, rippery jak i najmniejsze paproszki. Trzeba dopasować przynęte do tego, co dzieje się danego dnia na wodzie. Kolory jakich używałem to: czerwony, biały, czarny oraz motor oil. Oczywiście trzy pierwsze w róznego rodzaju mixach. Dzięki takiemu zestawowi możemy być pewni emocji związanych z holowaniem zacnych rozmiarów garbusa.



Autor tekstu: Marcin Kryś

 

Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od mostu nr 22 - do Przegalina (obw. 6) »
GPS: N 54o 17' 5" E 19o 8' 24"
Położenie Województwo: Pomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2015r »)
Tagi łowiska: Rzeki pomorza », Rzeki Okręg PZW Gdańsk »

 

Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny mapa:

Reklama

95-07446 WATHOSE GR46

95-07446 WATHOSE GR46 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Solidne, elastyczne i lekkie. Doskonała jakość wykończenia i niewielka waga. W komplecie praktyczna saszetka. Materiał spodniobuty: 100% Nylon pokryty PVC Materiał saszetka: 100% Nylon pokry

cena: 159,00 PLN



Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Opinie i komentarze użytkowników (3):



 

Opis tego łowiska krótki ale treściwy. Mam jedną uwagę i to dosyć znaczącą. Szkarpawa i Wisła Królewiecka nie należą do łowisk ZO PZW Gdańsk tylko do łowisk ZO PZW Elbląg. [2009-04-23 08:53:]

 

Opis ok.Dość często tam łapie i dominuje tam spławik.Prawie każde koło z PZW Gdańsk i Elbląg organizuje tam zawody wędkarskie.Woda jest mocno przynęcona i ciężko się wstrzelić z zanętą.
Odcinek od początku Szkarpawy czyli od Gdańskiej Głowy do miejscowości Drewnica był kiedyś bardzo rybny ale od dwóch ostatnich lat tubylcy bombardują wodę sieciami i niestety dominuje tam ukleja, ciężko o coś poważniejszego.Od miejscowości Drewnica zaczyna się bardziej dziewiczy odcinek ale znowu jest tam masa zaczepów.Podsumowując kilka lat temu była to jedna z ciekawszych rzek okręgu Elbląskiego. Pozdrawiam :))
[2011-02-11 18:22:]

 

DZISIAJ BYŁEM KONTROLNIE NA SZKARPAWIE W RYBINIE I KU MOJEMU ZDZIWIENIU PO PRZECINWNEJ STRONIE POMOSTU TEREN JEST WYKUPIONY I NIE MA DOJŚCIA DO LINI BRZEGOWEJ.TROSZKE TO DZIWNE,CZŁOWIEK PŁACI SKŁADKI A NIEBAWEM NIE BĘDZIE MOŻNA DOJŚĆ DO WODY BO WYKUPIĄ SOBIE DZIAŁKI.Gościu który to kupił powiedział że postawi kładki i będzie brał dodatkową opłatę za łowienie na Szkarpawie 25zł.
[2011-08-06 19:31:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne łowiska:


 

Ogłoszenie płatne


   

Zimowy płyn do plecionek wędkarskich uszczelnia wszystkie pory na powierzchni linki , utrudnia osadzanie się wody i zamarzanie wody na lince. W trakcie wędkowania g…

Zimowy płyn do plecionek wędkarskich uszczelnia wszystkie pory na powierzchni linki , utrudnia osadzanie się wody i zamarzanie wody na lince. W trakcie wędkowania gdy przeciągamy plecionkę przez przelotki, płyn z linki częściowo osadza się na przelotkach, utrudniając gromadzenie się lodu na nich. P…

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

Nowy rektor 72 cm i waga 5,20 ;)

rekordy Twojego Koła PZW »

dodaj swój rekord


Google