Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » » a a a Łowiska - Kanał RSS

Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny

Opis łowiska:

Szkarpawa i Wisła Królewiecka to dość wąskie pasy wodne o dość dużej głębokości ( z racji wcześniejszej roli kanałów). Szczególnie polecanym przeze mnie miejscem ( sprawdzonym) jest Rybina w okolicach przepompowni ( pamiętajmy o przepisach !). Niewielka ilość zaczepów, oraz wtłaczane przez turbiny pożywienie znacznie ułatwia zwabienie sporego okazu. Miejscowi często korzystają z faktu uruchomienia pomp. Po pewnym czasie od ich wyłączenia można liczyć na naprawdę spore okazy i to zarówno drapieżników jak i białorybu.

Ryby:

Występuje tu licznie płóć, lin i leszcz. Z drapiezników króluje okoń, zdarza się jednak szczupak, jak i sandacz. Ja osobiście łowiąc w opisywanym punkcie nastawiałem się na garbusy. Wyników, co prawda powalających nie miałem, nie wracałem jednak też 'o kiju'.

Metody:

Wśród miejscowych najpowszechniejsza jest zdecydowanie gruntowa. Ja jednak polecam spinning. Rewelacyjnie sprawdza się tu lekki zestaw, najlepiej zakończony 'gumą'. Polecam zarówno twistery, rippery jak i najmniejsze paproszki. Trzeba dopasować przynęte do tego, co dzieje się danego dnia na wodzie. Kolory jakich używałem to: czerwony, biały, czarny oraz motor oil. Oczywiście trzy pierwsze w róznego rodzaju mixach. Dzięki takiemu zestawowi możemy być pewni emocji związanych z holowaniem zacnych rozmiarów garbusa.Średnia: 3.4/5 | Ocen: 11


Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny opis łowiska:

Akwen: Wisła: od mostu nr 22 - do Przegalina (obw. 6)»
GPS: N 54° 17' 5'' E 19° 8' 24''
Położenie: Województwo Pomorskie
Właściciel: Okręgi / Woda PZW » Okręg PZW Gdańsk (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2014r »)
Dominujące ryby: Jaź » Karaś » Karp » Kleń » Leszcz » Lin » Okoń » Płoć » Sandacz » Szczupak » Tołpyga » Ukleja » Węgorz »
Regulamin połowu:

Szkarpawa i Wisła Królewiecka w okolicach Rybiny mapa:


Reklama

SeaToSummit - kieszonkowe mydło do prania w listkach

SeaToSummit - kieszonkowe mydło do prania w listkach - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Kieszonkowe mydło do prania firmy Sea to Summit spakowane jest w poręczną paczuszkę zawierającą 50 płatków. Mając te same rozmiary co hotelowe mydełka  nie przekształci się w mok

cena: 13,90 PLNJak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

 

Opinie (3):

Opis tego łowiska krótki ale treściwy. Mam jedną uwagę i to dosyć znaczącą. Szkarpawa i Wisła Królewiecka nie należą do łowisk ZO PZW Gdańsk tylko do łowisk ZO PZW Elbląg. [2009-04-23 08:53]


Opis ok.Dość często tam łapie i dominuje tam spławik.Prawie każde koło z PZW Gdańsk i Elbląg organizuje tam zawody wędkarskie.Woda jest mocno przynęcona i ciężko się wstrzelić z zanętą.
Odcinek od początku Szkarpawy czyli od Gdańskiej Głowy do miejscowości Drewnica był kiedyś bardzo rybny ale od dwóch ostatnich lat tubylcy bombardują wodę sieciami i niestety dominuje tam ukleja, ciężko o coś poważniejszego.Od miejscowości Drewnica zaczyna się bardziej dziewiczy odcinek ale znowu jest tam masa zaczepów.Podsumowując kilka lat temu była to jedna z ciekawszych rzek okręgu Elbląskiego. Pozdrawiam :))
[2011-02-11 18:22]


DZISIAJ BYŁEM KONTROLNIE NA SZKARPAWIE W RYBINIE I KU MOJEMU ZDZIWIENIU PO PRZECINWNEJ STRONIE POMOSTU TEREN JEST WYKUPIONY I NIE MA DOJŚCIA DO LINI BRZEGOWEJ.TROSZKE TO DZIWNE,CZŁOWIEK PŁACI SKŁADKI A NIEBAWEM NIE BĘDZIE MOŻNA DOJŚĆ DO WODY BO WYKUPIĄ SOBIE DZIAŁKI.Gościu który to kupił powiedział że postawi kładki i będzie brał dodatkową opłatę za łowienie na Szkarpawie 25zł.
[2011-08-06 19:31]3 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.
Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Troć Wędrowna srebrniak 75cm 3,75kg Gowiennica
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google