Stara Odra w okolicy Głogowa - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
a a a Łowiska - Kanał RSS

Stara Odra w okolicy Głogowa

dodany: 2010-01-21, godz. 01:08
 
 

Stara Odra swój początek bierze kilka kilometrów przed Głogowem w okolicy wioski Widziszów, lecz po drugiej stronie linii brzegowej na której ta wieś jest usytuowana. Płynąc tak przepływa przez Głogów, mijając po drodze most samochodowy, następnie kolejowy, a do Odry uchodzi w pobliżu Barbakanu. Sam barbakan to stara fortyfikacja, która pozostała z czasów powojennych, która miała za zadanie bronić miasto od strony północnej i zabezpieczać rzekę.

Linia brzegowa Starej Odry jest porośnięta różnorakiego rodzaju roślinnością. Wokół Starej Odry znajdują się łąki, polany, lasy liściaste (występuje dąb, buk, lipa, olcha). Na podmokłych łąkach można spotkać m.in.: dzikie czarne bzy oraz olchy. Pod względem roślinności brzegi Starej Odry są naprawdę bogate, tym bardziej, że oprócz tak wspaniałej flory można spotkać wiele zwierząt zamieszkujących brzegi Starej Odry m.in.: sarny, wydry, gryzonie oraz ptactwo takie jak: bociany, czaple, sroki lub kraski itp.

Co do samego łowiska jak wiadomo głębokość będzie zależna od poziomu wody w Odrze. Dlatego nie chciałbym tutaj pisać o konkretnej głębokości, ponieważ jednego dnia można znaleźć sobie ciekawą miejscówkę do wędkowania, gdzie będzie głęboki dołek o głębokości np. 2 m, a po kilku dniach woda spadnie i zrobi się tam do 1,5 metra, a ryba stamtąd ucieknie i pójdzie gdzieś w głębszą partię łowiska.

To gdzie będziemy łapać, zależy w rzeczy samej przede wszystkim od nas. Stara Odra jest w sobie samym skrytą rzeką, która to posiada pełno zakoli, po drodze natrafia na wiele przeszkód jakim są powalone do wody drzewa, stające się schronieniem dla ryb spokojnego żeru jak i drapieżników. Ja od siebie proponuję jako miejsca do wędkowania to przed mostem samochodowym na odcinku do 300 metrów oraz od tego miejsca w stronę mostu kolejowego, a następnie aż do ujścia Starej Odry. To tam są moim zdaniem najlepsze miejscóweczki, gdzie można złapać szczupaka, bolenia, okonia, jazia czy klenia. Co do klenia to naprawdę pływają ładne okazy, które potrafią osiągać 40 cm.

Co do dna to jest naprawdę bardzo zmienne. Wszystko zależy od tego gdzie się tak naprawdę znajdujemy. W pobliżu mostów dno jest kamieniste, natomiast w innych miejscach lekko zamulone, porośnięte roślinnością z dużą ilością wypłyceń oraz górek piaskowych.

„Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl”

 

Stara Odra w okolicy Głogowa opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od ujścia Baryczy - do ujścia Dobrzejówki (obw. 8) »
GPS: N 51o 40' 27" E 16o 5' 41"
Położenie Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Głogów »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2014r »)
Dominujące ryby: Kleń » Okoń » Ukleja »
Tagi łowiska: Rzeki Dolnoślaskie », Rzeki Okręg PZW Legnica »

 

Średnia: 4.1/5 | Ocen: 15

 

 
 

komentuj      


Stara Odra w okolicy Głogowa mapa:

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLNZdjęcia łowiska (9) - Zobacz wszystkie fotki:


Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Zobacz podobne łowiska:


Opinie i komentarze użytkowników ():


Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu. Chcesz być pierwszy?

 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google