Rzeka Nida - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » » a a a Łowiska - Kanał RSS

Rzeka Nida

fot. Michał Kurczyna

Nida to rzeka w południowej Polsce, lewy dopływ górnej Wisły. Długość rzeki wynosi: 151km (z Białą Nidą), a powierzchnia dorzecza 3862 km2.

Rzeka ta powstaje z połączenia Białej i Czarnej Nidy w miejscowości Brzegi k. Chęcin. Jest to typowa rzeka nizinna o bardzo niskim spadku. Ma szeroką terasę zalewową pokrytą łąkami, zielone, często porośnięte krzewami brzegi, piaszczyste dno. W najwęższym miejscu koryto Nidy ma szerokość: 6m. W najszerszym punkcie, w okolicach Motkowic, 79 m. Głębokość rzeki waha się od 0,4 do 2,6m. Jest to jedna z najcieplejszych polskich rzek. Temperatura wody w lecie dochodzi do 27°C.
Ważniejsze miejscowości położone nad Nidą to Sobków, Pińczów, Chroberz, Wiślica, Nowy Korczyn. Główne dopływy to Brzeźnica, Mierzawa. W Nidzie występuje dużo odmian ryb takich jak: krąp, okoń, sum, płoc, jaź, leszcz, szczupak, wzdręga, świnka, brzana, sandacz, certa, karp, kleń i ukleja. Właśnie na tej rzece zarejestrowano największe rekordy Polski szczupaka (24.10kg o dł. 128cm) i sandacza (15.60kg o dł. 109cm). Nasze koło PZW Pińczów „Małża” zarybia tą rzekę sukcesywnie np. w 2008 roku zarybiliśmy : sumem (200kg), jaziem (365kg), szczupakiem „narybek” (3.000szt), kleniem (20.000szt) i brzaną (3.000szt).
Nida to wspaniała rzeka do wędkowania, letnich kąpieli, spływów kajakowych itp. Wypoczywanie nad tą rzeką w połączeniu z jej przyległą, bogatą naturą to naprawdę nie zmarnowany czas, a wędkarzom odwzajemnia się wspaniałymi okazami naszych wypragnionych ryb. Polecam tą rzekę, za jej urok i urokliwą naturę.


Średnia: 4.2/5 | Ocen: 10


Rzeka Nida opis łowiska:

Akwen: Nida: od ujścia Czarnej - ujścia Mierzawej (obw. 2)»
GPS: N 50° 31' 13'' E 20° 31' 34''
Położenie: Województwo Świętokrzyskie
Właściciel: Okręgi / Woda PZW » Okręg PZW Kielce (zobacz porozumienia Okręg PZW Kielce 2014r »)
Dominujące ryby: Jaź » Kleń » Ukleja »
Regulamin połowu:

Rzeka Nida mapa:


Reklama

SeaToSummit - kieszonkowe mydło do prania w listkach

SeaToSummit - kieszonkowe mydło do prania w listkach - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Kieszonkowe mydło do prania firmy Sea to Summit spakowane jest w poręczną paczuszkę zawierającą 50 płatków. Mając te same rozmiary co hotelowe mydełka  nie przekształci się w mok

cena: 13,90 PLNZdjęcia łowiska (5) - Zobacz wszystkie fotki:

fot. Michał Kurczyna
fot. Michał Kurczyna
Rzeka Nida - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
Rzeka Nida - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie

Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

 

Opinie (6):

Nida była moją ulubioną rzeką, na niej przeżyłem swoje wzloty i upadki na początku przygody z wędką. Niestety przynajmniej od kilkunastu lat tam nie zaglądam. Ale wychodzi, że nie słusznie skoro jest zarybiana. Może ryby wróciły?! [2009-06-26 13:08]


kocham tę rzekę ,jest jedną z niewielu jeszcze dzikich w naszym regionie i kraju.

pozdrawiam

[2010-02-19 23:03]


Witam,bylem dzisiaj na Nidzie w okolicach,Chroberz,Leszcze ale nie za bardzo polowilem bo jak wiadomo stan jest wysoki i na łakach mokradla,posmigalem chwile i doszedlem do wniosku ze nie warto wiec dobrze ze w okolicy sa zbiorniki w Gackach,wiec skoczylem tam,wedkarzy niewielu ale pogoda na zebatego dobra i co????? , ano nic , nie mialem ani jednego pobicia, zmienialem i blaszki i woblery i wszelkiego rodzaju gumym, wedkarze siedzacy na zywcówkach tez nic,wiec chcialbym wiedziec gdzie na zebatego sie wybrac,bo wszedzie jest totalna kiszka,pozdrowienia i polamania kija dla wszystkich wedkujacych w tej okolicy.
[2010-10-03 17:08]


Piękna rzeka miałem okazję przebywać nad nią
[2011-08-15 20:45]


ciezki temat  z tym zebatym  [2012-01-31 14:16]


Witam! Za miesiąc będę w okolicy na tydzień- Jakieś aktualne wieści z nidy, polecane miejsca? [2013-10-15 13:16]6 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.
Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google