Rzeka Liwa - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » » a a a Łowiska - Kanał RSS

Rzeka Liwa

Miejsce w lesie na odpoczynek.

Mała rzeka nizinna wypływa z Jeziora Liwieniec ( jezioro Liwieniec jest rezerwatem przyrody ), biegnąca przez las należący do Nadleśnictwa Kwidzyn. Woda nizinna zaczyna się od ujścia jeziora Liwieniec, aż do III młyna, dalej jest wodą górską. Od ujścia jeziora, aż do II młyna (gdzie teraz jest elektrownia wodna bez przepławki ) ryby ciągle migrują z rzeki do jeziora i z powrotem.Jest to bardzo łowny odcinek wody- szczególnie szczupaka, natomiast odcinek przy elektrowni jest głębszy i odwiedzają go duże leszcze i płocie, a nawet liny. I tu zasiadają sie spławikowcy. Odcinek między II a III młynem jest odcinkiem między elektrowniami ale i tu można połowić szczupaki, liny, leszcze, płocie a ostatnio odcinek ten został zarybiony jaziem i kleniem.
Rzeka jest patrolowana przez SSR i Policje oraz przez Straż Leśną i Leśniczego, który bacznie przygląda się pseudo-wędkarzom pozostawiającym po sobie śmieci. Przestrzega sie też właściwego parkowania w lesie.
Przy II i III młynie znajdują sie miejsca do parkowania pojazdów,grillowania oraz miejsce na rozpalenie ogniska. Stoły z zadaszeniem i pojemniki na śmieci.
Tu jest naprawdę cicho i przyjemnie: las, mała rzeczka- ale jaka może być wielka przygoda wędkarska..!

Średnia: 4.3/5 | Ocen: 3


Rzeka Liwa opis łowiska:

Akwen: Liwa»
GPS: N 53° 45' 3'' E 19° 7' 57''
Położenie: Województwo Warmińsko-Mazurskie
Właściciel: Okręgi / Woda PZW » Okręg PZW Elbląg (zobacz porozumienia Okręg PZW Elbląg 2014r »)
Dominujące ryby: Jaź » Kleń » Okoń »
Regulamin połowu:

Rzeka Liwa mapa:


Reklama

Latarka kątowa MFH - czarna

Latarka kątowa MFH - czarna - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Wojskowa latarka kątowa w całości wykonana jest z polimeru. Z tyłu zamontowany jest zaczep, umożliwiający przypięcie latarki do pasa, szelek itp. Zasilana jest bateriami R20.   &n

cena: 20,00 PLNZdjęcia łowiska (2) - Zobacz wszystkie fotki:

Tj. już rzeka za elektrownia na III Młynie

Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

 

Opinie (2):Witam!mam pytanie,czy ten odcinek"Rzeki Liwy" nalezacy do PZW Elblag w skladce wody nizinne to slynne mlyny w Szadowie?Dziekuje z gory za odpowiedz.

[2010-07-26 19:42]


rzeka Liwa jest trochę większa niż panu Grzegorzowi się wydaje . Przede wszystkim nasza Liwka
nie wypływa z jeź. Dzierzgońskiego tylko przepływa przez nie!!!!.Wypływa z Jeziora Piotrkowskiego Małego na Pojezierzu Iławskim, następnie krętym korytem przepływa przez jeziora: Piotrkowskie, Januszewskie, jezioro Gaudy (Rezerwat przyrody Jezioro Gaudy), Dzierzgoń i Liwieniec (rezerwat przyrody). Liwa opływa łukiem od południa miasto Kwidzyn, a następnie przepływa przez Kwidzyńską Dolinę Wisły płynąc równolegle do Wisły. Uchodzi do Nogatu poniżej śluzy w Białej Górze w powiecie sztumskim. [2012-08-15 16:33]2 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.
Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Troć Wędrowna srebrniak 75cm 3,75kg Gowiennica
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google