» » » »

RadzanówW miejscowości Radzanów 4 km od Buska - Zdroju znajduje się zbiornik retencyjny oddany do użytku w 1997r o pow 11ha. (w sumie w tym miejscu są 3 zbiorniki retencyjno - rekreacyjne o łącznej pow. 23 ha Od 1999r. na mocy umowy dzierżawy od UMiG Busko – Zdrój zbiornik znajduje się we władaniu Koła Wędkarskiego z Buska – Zdroju i stanowi jego wodę wewnętrzną , zarybianą przez członków Koła z dodatkowych opłat. Do wędkowania uprawnieni są członkowie Koła PZW Busko (zamieszkali na terenie powiatu Busko), oraz kuracjusze po okazaniu Karty Zabiegów i wykupieniu pozwolenia. Szczegółowe zasady wędkowania zawarte są w Regulaminie Łowiska
Na ww zbiorniku często rozgrywane są różnego rodzaju zawody i można pochwalić się prawdziwymi okazami – sum 32kg, karp 8kg. http://busko.net.pl/wiadomosci/news.php?id=4235
Dominującą rybą jest karp, karaś, leszcz. Można też złowić ładne płocie, okonie, szczupaki, sandacze. Jak donoszą opowieści „wytrawnych” wędkarzy grasuje tam jeszcze niejeden rekordowy sum. Zbiornik „Radzanów” ze względu na bliskość miasta i swoje położenie jest doskonałym miejscem wypoczynku po ciężkiej pracy.

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb na zbiorniku wodnym Radzanów obowiązuje od 1 lutego 2009 roku – WYCIĄG
Bezwzględnie OBOWIĄZUJE Rejestr Połowu Ryb dla tego zbiornika
I Zbiornik wodny. Woda w Radzanowie jest udostępniona przez Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju dla Koła PZW Busko. Na zbiorniku wolno uprawiać wędkarstwo: spławikowe, gruntowe, spinningowe, podlodowe. Wolno łowić na dwie wędki. Wolno łowić od świtu do zmroku, wszystkie dni tygodnia, w soboty do godz 24,00. Na zbiorniku dopuszcza się organizowanie zawodów wędkarskich na odrębnych zasadach.
II Prawo do wędkowania na zbiorniku Radzanów mają: Członkowie PZW Koła Busko, którzy opłacili dodatkową opłatę w wysokości 50 zł.
Członkowie uczestnicy którzy opłacili 25 zł. Osoby przebywające na kuracji w Uzdrowisku Busko-Zdrój, posiadają kartę kuracjusza oraz wykupioną składkę okresową
III Limit dobowy ryb do zabrania z łowiska: - karp 1 szt. + jedna z takich ryb jak amur, lin, tołpyga, leszcz, jaź, boleń, szczupak, sandacz i + 2 kg innej ryby.
- w siatce przetrzymujemy ryby przeznaczone do zabrania.
- obowiązuje wymiar ochrony dla ryb:
Karpia do -35 cm i powyżej 70 cm; amur - do 65cm, karaś złocisty i srebrzysty do -20 cm;
leszcz do-35 cm; jesiotr do-100 cm.
Złowiony karp powyżej 70 cm musi być wpuszczony do wody.
Pozostałe wymiary zgodnie z regulaminem PZW.
IV Zabrania się: Połowu ze środków pływających. Budowania pomostów, kładek i innych budowli wychodzących od brzegu w głąb zbiornika oraz konstrukcji niszczących groble. Połowu ryb w odległości mniejszej niż 15 mb. od urządzeń zasilających zbiornik w wodę i od urządzeń spiętrzających wodę. Samowolnego (dzikiego) zarybiania. Połowu poniżej korony grobli.
V Obowiązkiem wędkarza jest:
- przestrzeganie Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb
- utrzymanie w czystości na stanowisku w promieniu 10 mb bez względu na stan w momencie jego zajęcia.
- śmieci zabieramy ze sobą nie pozostawiamy nad wodą.
VI 1. Nieprzestrzeganie w/w zasad i regulaminu połowu będzie bezwzględnie karane łącznie z pozbawieniem prawa do łowienia na tym akwenie.
2. W/w zasady regulaminu mogą kontrolować uprawnieni wg Regulaminu Amatorskiego połowu ryb oraz aktualni członkowie zarządu Koła.
VII W pozostałych nieuregulowanych Regulaminem sprawach obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb

Zatwierdzono w formie Uchwały Walnego Zgromadzenia z dnia 25.01.2009 roku i wcześniejszych.

Więcej zdjęć dorzucę niebawem

Autor tekstu: Cezary Syrkiewicz

 

Radzanów opis łowiska:

Akwen: Staw Radzanów »
GPS: N 50o 26' 6" E 20o 44' 39"
Położenie Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Buski » Gmina: Busko-Zdrój
Właściciel: Łowiska komercyjne
Tagi łowiska: Stawy świętokrzyskie »

 

mapa:

Reklama

85-45505 LAMPA Z PILOTEM

85-45505 LAMPA Z PILOTEM - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Znakomita lampa wędkarska ze świetlówką 5Wat U-Tube. Bardzo jasno świecąca i oszczędna. Działa na 4 baterie (1,5V). Kolor oliwkowo zielony. W komplecie z pilotem.

cena: 59,00 PLNZdjęcia do artykułu (4) - wyświetl wszystkie:

Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Opinie i komentarze użytkowników (0):

Zobacz podobne łowiska:


 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Mój 53 cm LIN
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google