Przesmyk Orli i okolice - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » » a a a Łowiska - Kanał RSS

Przesmyk Orli i okolice

Przesmyk Orli i okolice

Bardzo ciekawe łowisko ,szczególnie dużą frajdę sprawić może połów okoni metodą spinningową z użyciem np.obrotówki . Wadą ,może i zaletą jest fakt ,iż można się tam dostać tylko łodzią. Bardzo urokliwe zakątki na biwak,zwłaszcza zatoka Gać ,poza tym "plaża mieleńska" i nieco dalej "ujście "Duńczycy ,potem Regalicy w sezonie mocno zarośnięta strefa przybrzeżna wyspy Wielkiej Kępy i Radolin,bardzo gęsto rozstawione sieci. Polecam jednakże z powodu ciszy oraz wspaniałych"okoliczności"przyrody,pomimo niemalże bezpośredniej bliskości miasta,stoczni remontowej i portu.Bezrybie wykluczone dlatego polecam "spławikowcom", zwolennikom zasiadki (czasem warto przygotować sobie łowisko lub też wybrać się na kilkudniową wyprawę).
Jeśli zaś chodzi o sam Przesmyk Orli,to od strony północnej("odrzanej") tuż przy trzcinach jest duży 5-7 m spad,podobnie jak od południowej w okolicach stawy nawigacyjnej,(gdzie lepiej nie kotwiczyć gdyż można rozdrażnić naszych wodniackich policjantów) i nawet późną jesienią na echosondzie "czarno"było. Wspomnę prawem dygresji,iż generalnie nieprzepisowe jest cumowanie/kotwiczenie w granicach 100 m od osi toru wodnego ale jakoś dotychczas nigdy nie zdarzyło się bym miał to wypomniane podczas kontroli na wodzie. Co innego od strony jeziora ,gdzie płycej znacznie,za to spokojnie można rozwinąć pełen wachlarz możliwości.Wpływ kierunku i siły wiatru ma na tej części akwenu rozstrzygający charakter,gdyż co tu nie mówić właśnie kierunki wschodnie i południowo wschodnie powodują duże falowanie i zabawa przestaje być przyjemna.Ryba jednak bierze i trzeba się po prostu przyzwyczaić do warunków lub poszukać osłoniętych miejsc.

Średnia: 5/5 | Ocen: 2


Przesmyk Orli i okolice opis łowiska:

Akwen: Dąbie»
GPS: N 53° 26' 45'' E 14° 35' 52''
Położenie: Województwo Zachodniopomorskie » Powiat Szczecin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW » Okręg PZW Szczecin (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2014r »)
Dominujące ryby: Boleń » Jaź » Karaś » Kleń » Krąp » Leszcz » Lin » Miętus » Okoń » Płoć » Sandacz » Sum » Szczupak » Ukleja » Węgorz » Wzdręga »
Regulamin połowu:

Przesmyk Orli i okolice mapa:


Reklama

Pokrowiec Jahti Jakt na siedzenie samochodowe

Pokrowiec Jahti Jakt na siedzenie samochodowe - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec Jahti Jakt na siedzenie samochodowe. Pasuje do każdego typu samochodu. Wodoodporny, chroni wnętrze pojazdu przed zabrudzeniem. Rozmiar: uniwersalny 

cena: 75,00 PLNZdjęcia łowiska (4) - Zobacz wszystkie fotki:

widok od wschodu
Przesmyk Orli i okolice - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
Mapa z głębokościami

Jak było dziś na rybach?Jak brały: Kiedy: 2014-01-27

przy trzcinach można stawać śmiało ;)

dodaj swoją relację

 

Opinie (3):piekna okolica, gorąco polecam na nocne wypady :P [2012-02-15 14:07]


Piłeś, nie pisz:-) [2012-02-16 19:50]


Wow, dobra średnia. [2012-02-16 19:55]3 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.
Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Przeczyce 40 cm 850gram
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google