Polder Kwiecewo łowisko - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

» » » »

Polder KwiecewoPolder Kwiecewo jest łowiskiem specjalnym do wędkowania wymagane jest więc dodatkowe zezwolenie do nabycia w siedzibie okręgu PZW Olsztyn oraz w sklepach wędkarskich w Dobrym Mieście.

Łowisko powstałe w wyniku zalania łąk,składa się ono z dwóch oddzielnych stawów o powierzchni około 40 h, które ostatnio są połączone w wyniku zatopienia drogi.Łowisko idealne dla wszystkich pragnących spotkania z Karpiem lub kilogramowymi Karasiami i Linami,coraz częściej zdarzają się również Sumy.Dla spiningistów jest to łowisko również atrakcyjne , wody te obfitują w Szczupaka i Okonia.Na terenie łowiska samochody mogą być parkowane tylko na wyznaczonych 3 parkingach,dozwolone jest obecnie wędkowanie z łodzi za dodatkową opłatą , wędkowanie w dozwolone jest również w porze nocnej. Łowisko to jest dość specyficzne i nie jest wcale łatwo złowić medalową sztukę , a jest takowych naprawdę sporo. Jedynym sposobem aby naprawdę połowić na polderach jest systematyczne jeżdżenie i sprawdzanie czy akurat tego dnia karaś, lin czy karp żeruje. Większość sezonu wędkarze stosują do połowu metodę gruntową (sprężyna, koszyk, czasem picker), czasem również widać łowiących an spławik ale aby przechytrzyć dużą sztukę trzeba rzucać zestaw jak najdalej. Przynęty jakie się stosuje to od robaków,pinki itp do różnego rodzaju ciast , kulek , jeżeli nastawiamy się na białą rybę. Jeżeli chodzi o suma to większość łowi na wątrobę. Szczupak stoi daleko od brzegu więc jego łowienie najlepsze jest z łódki a przynęty to blachy w jaskrawych kolorach najlepiej się sprawdzają.
Łowisko dostarcza naprawdę dużo emocji i frajdy z łowienia ale trzeba systematycznie jeździć aby wyniki naprawdę napawały dumą ;]
Pozdrawiam

Autor tekstu: Mateusz K

 

Polder Kwiecewo opis łowiska:

Akwen: Staw Polder Kwiecewo »
GPS: N 53o 58' 17" E 20o 19' 1"
Położenie Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olsztyński » Gmina: Dobre Miasto
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2015r »)
Tagi łowiska: Stawy mazury », Stawy Okręg PZW Olsztyn »

 

Polder Kwiecewo mapa:

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLNJak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Opinie i komentarze użytkowników (1):

 

Witam 

Kolego podobno ten trzeci staw też jest zliczany do polderu kwiecewo. Łowię na tym zbiorniku w okresie wakacji. A z tym szczupakiem to nie tak do końca jak piszesz przy trzcinach na pierwszym stawie też można coś złowić tylko trzeba trochę pochodzić w spodniobutach ze spiningiem lub żywcówką. Zgadzam się z tobą że łowisko jest trudne-aby odnieść sukces trzeba często jeździć-w zeszłym roku ryba brała między godz.9 a 15 . pozdrowienia i połamania kija.

[2011-07-01 14:45:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne łowiska:


 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

zamów reklamę

Lin 2.00 kg złowiony 12.08.2013 zalew NIWA II w Sawinie.

rekordy Twojego Koła PZW »

dodaj swój rekord


Google