Łowisko licencyjne Czarna Przemsza - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
a a a Łowiska - Kanał RSS

Łowisko licencyjne Czarna Przemsza

dodany: 2008-12-12, godz. 23:03
 
 

Łowisko utworzył Zarząd Okręgu w Katowicach w 1993 r. na Czarnej Przemszy - od tablicy poniżej tamy w Przeczycach do ujścia potoku Pogoria.

Na łowisku występują rodzime gatunki ryb takie jak: pstrąg potokowy, okoń, leszcz, płoć, oraz ryby pochodzące z intensywnych zarybień: pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany i lipień. Największy złowiony pstrąg potokowy miała długość 77 cm i 5,53 kg. Łowiono również kilkukilogramowe tęczaki, sandacze, szczupaki, a nawet sumy.

 

Łowisko licencyjne Czarna Przemsza opis łowiska:

Akwen: Rzeka Czarna Przemsza »
GPS: N 50o 25' 52" E 19o 10' 36"
Położenie Województwo: Śląskie »
Właściciel: Łowisko specjalne
Dominujące ryby: Leszcz » Lipień » Okoń » Płoć » Pstrąg »
Opłaty:składka normalna dla członka PZW 20 zł
składka dla młodzieży do lat 16 10 zł
składka dla niezrzeszonych 30 zł
kaucja za licencje w punkcie zakupu 5 zł
Tagi łowiska: Rzeki śląska »

 

Średnia: 3.9/5 | Ocen: 10

 

 
 

komentuj      


Łowisko licencyjne Czarna Przemsza mapa:

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLNJak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Zobacz podobne łowiska:


Opinie i komentarze użytkowników ():


Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu. Chcesz być pierwszy?Łowiono również kilkukilogramowe tęczaki, sandacze, szczupaki a nawet sumy-bardzo dobrze napisane"ŁOWIONO"może dziesięć lat temu,w tej chwili łowisko to totalna porażka.Owszym pstrągi sie łapie na przemszy w dzień zarybienia lub następny, póżniej zapomnijcie o pstrągach (wszystko wyłapane)Jakie szczupaki,sandacze?to już nieporozumienie.Przekonajcie sie sami.Pozdrawiam [2008-12-14 11:05]


Dziś zajrzałem tam na spining na odcinku na przynęty sztuczne no i muszę się zgodzić z kolegą że parę lat wcześniej w czarnej przemszy było więcej ryb. Wraz n kolegą przeszliśmy odcinek od autostrady do zbiornika pogori, zapowiadało się bardzo ciekawie bo pierwsze żuty i powiesił się koledze lipień (ok. 35cm) no ale kolejne żuty i w sumie poza paroma pobiciami nic się nie działo. Ale i tak mnie to nie zniechęci jeszcze nie raz wybiorę się tam na spining. Pozdrawiam [2008-12-14 17:08]


Czarna Przemsza niegdyś rzeka dwóch rekordów kraju

1995r Pstrąg potokowy rekord Polski z Czarnej Przemszy 5,526 kg Marek Miłek
(aktualny rekord kraju)

2001r Pstrąg źródlany rekord Polski z Czarnej Przemszy 2,16 kg Marcin Turchan
(rekord Polski do 2008r)

obecnie coraz rzadziej spotkać tam dużego pstrąga,przekonałem się nie jeden raz na własnej skórze. Ostatnio byłem na Czarnej Przemszy i przez kilka godzin tylko dwa uderzenia: jeden pstrąg około 30 cm i jeden mały okonek.Dziwi mnie fakt, że na odcinku muchowym występują wielkie szczupaki jak również szandacze,wielokrotnie widziałem przez okulary polaryzujące jak pustoszą narybek pstrąga. Zdarzało mi się parę razy wyciągnąć szczupaka, ale to były pistolety około 25 cm.

Czarna Przemsza jest atrakcyjną rzeką ze względu na położenie blisko aglomeracji Śląskiej,lecz coraz marniej z łowieniem dużych salmonidów [2010-03-11 13:19]


 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Większy 120cm i 12kg. Mniejszy 86cm. Tego dnia kolega złowił jeszcze szczupaka 109cm. Wszystkie trzy ryby zostały złapane na żywca (karaś) w ciągu 3 godzin i z tego samego miejsca. Pora roku - początek listopada.
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google