Kanał Żerański łowisko - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

» » » »

Kanał ŻerańskiKanał Żerański nie jest ani zbytnio długi (17,6 km), ani bardzo głęboki (maksymalna - 3 metry, a średnia 2,5 m). Jest on jedynym wodnym połączeniem pomiędzy Wisłą, Bugiem i Narwią. Bezpośrednio łączy łączący Wisłę i Zalew Zegrzyński pomiędzy warszawskim Żeraniem a Nieporętem.

Kanał jest chyba największym skupiskiem wędkarzy w całej Warszawie. Jego wody są cieplejsze od tych wiślanych dzięki temu, że pobliska elektrociepłownia zrzuca wody technologiczne prosto do Kanału. A to wpływa na liczebność ryb.
Kanał jest niezwykle atrakcyjny jako miejsce zawodów wędkarskich.

Mimo, iż linia brzegowa nie jest różnorodna, a wręcz przciwnie jest prosta, zwyczajna i wydaje się mieć równe szanse na złowienie w każdym miejscu to kanał nie jest łowiskiem prostym. To wymagające cierpliwości i umiejętności łowisko. W ogóle łowienie kanałowe jest specyficzne.

W okolicach przeprawy promowej możemy liczyć na okonie. W rejonie ujścia strugi i przepustu odbywa się tarło kilku rodzajów ryb. Żerują tam wówczas sumy, szczupaki i sandacze, i okonie również.
Warto pamiętać, że czasem należy naprawdę wystać rybę, tzn. bywa, że trzeba poświęcić kilka dni, aby przypilnować rybę. Obserwacja na zmianę jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem.

Autor tekstu: Marta Jakubowska

 

Kanał Żerański opis łowiska:

Akwen: Kanał Żerański »
GPS: N 52o 21' 25" E 21o 2' 4"
Położenie Województwo: Mazowieckie » Powiat: Warszawa »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2015r »)
Tagi łowiska:

 

Kanał Żerański mapa:

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLNJak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Opinie i komentarze użytkowników (3):

 

Bywałem na jesieni 2008 roku nad kanałkiem dość często ze spiningiem. Efekty nie były oszałamiające - same okonie, największy 25cm, choć w okolicach Stanisławowa widziałem ataki bolenia. Dobre miejsce dla początkującego spiningisty do ćwiczeń (blisko i pusto na jesieni). [2009-03-12 12:02:]

 

Jeżeli ktoś bywa na Ossowie, prosiłbym o dodanie tego łowiska do bazy. [2010-08-07 12:30:]

 

Kanał jest dobrym łowiskiem dla wędkarza początkującego łatwo tam złapać płotkę czy kransopiórkę ;)
[2010-08-13 12:41:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne łowiska:


 

Ogłoszenie płatne


   

Spinningiści doszli do perfekcji w prezentowaniu przynęt sztucznych, wykorzystując: kolor, kształt, ruch. A mimo to, ryby drapieżne coraz słabiej  reagują na przynę…

Spinningiści doszli do perfekcji w prezentowaniu przynęt sztucznych, wykorzystując: kolor, kształt, ruch. A mimo to, ryby drapieżne coraz słabiej reagują na przynęty, które im się opatrzyły. W tej metodzie, technika nęcenia zapachem i smakiem, jest mało znana i kłopotliwa, z tego powodu marginal…

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

rekordy Twojego Koła PZW »

dodaj swój rekord


Google