Kanał Żerański nie jest ani zbytnio długi (17,6 km), ani bardzo głęboki (maksymalna - 3 metry, a średnia 2,5 m). Jest on jedynym wodnym połączeniem pomiędzy Wisłą, Bugiem i Narwią. Bezpośrednio łączy łączący Wisłę i Zalew Zegrzyński pomiędzy warszawskim Żeraniem a Nieporętem.

Kanał jest chyba największym skupiskiem wędkarzy w całej Warszawie. Jego wody są cieplejsze od tych wiślanych dzięki temu, że pobliska elektrociepłownia zrzuca wody technologiczne prosto do Kanału. A to wpływa na liczebność ryb.
Kanał jest niezwykle atrakcyjny jako miejsce zawodów wędkarskich.

Mimo, iż linia brzegowa nie jest różnorodna, a wręcz przciwnie jest prosta, zwyczajna i wydaje się mieć równe szanse na złowienie w każdym miejscu to kanał nie jest łowiskiem prostym. To wymagające cierpliwości i umiejętności łowisko. W ogóle łowienie kanałowe jest specyficzne.

W okolicach przeprawy promowej możemy liczyć na okonie. W rejonie ujścia strugi i przepustu odbywa się tarło kilku rodzajów ryb. Żerują tam wówczas sumy, szczupaki i sandacze, i okonie również.
Warto pamiętać, że czasem należy naprawdę wystać rybę, tzn. bywa, że trzeba poświęcić kilka dni, aby przypilnować rybę. Obserwacja na zmianę jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem.

 

Kanał Żerański opis łowiska:

Akwen: Kanał Żerański »
GPS: N 52o 21' 25" E 21o 2' 4"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Warszawa »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2015r »)
Tagi łowiska:

 

4.7
Oceń
(15 głosów)

Kanał Żerański mapa:

Reklama


Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relacjęOpinie i komentarze użytkowników (3)

FanAtyk (2009-03-12 12:02:)
0
Bywałem na jesieni 2008 roku nad kanałkiem dość często ze spiningiem. Efekty nie były oszałamiające - same okonie, największy 25cm, choć w okolicach Stanisławowa widziałem ataki bolenia. Dobre miejsce dla początkującego spiningisty do ćwiczeń (blisko i pusto na jesieni).
Vegeta47 (2010-08-07 12:30:)
0
Jeżeli ktoś bywa na Ossowie, prosiłbym o dodanie tego łowiska do bazy.
pepesza (2010-08-13 12:41:)
0
Kanał jest dobrym łowiskiem dla wędkarza początkującego łatwo tam złapać płotkę czy kransopiórkę ;)

skomentuj ten artykuł

 

Reklama