Jezioro Ukiel łowisko - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

» » » »

Jezioro Ukiel


dodany:

Nazywane też Krzywym znajduje się całkowicie w granicach miasta Olsztyn między osiedlami: Dajtki, Gutkowo, Łupstych, Likusy i osiedlem Nad Jeziorem Długim. Jest to jedyne w mieście jezioro z miejską plażą i kąpieliskiem(wstęp bezpłatny). Na plaży miejskiej znajduje się przestronne molo wygodne do spinningowania. Nad brzegami jeziora usytuowanych jest kilka przystani i klubów, w których można wypożyczyć sprzęt wodny, a także skorzystać z pokoi gościnnych, domków i pensjonatów. Istnieje również możliwość skorzystania z Campingu(Dajtki) lub pola biwakowego(Gutkowo).

Ukiel to duże jezioro o powierzchni ponad 427 ha (największe w mieście). Składa się z 4 plos (basenów jeziornych) - Gutkowskie, Przejma, Łupstychskie i Olsztyńskie - połączonych cieśninami. Brzegi jeziora są z reguły wysokie, przeważnie strome, miejscami zalesione(szczególnie od strony Dajtek). Do jeziora wpływa kilka małych cieków; odpływ przez Kortówkę i Jezioro Kortowskie do Łyny. Bardzo rozbudowana linia brzegowa tworzy liczne półwyspy. Największy półwysep - Ostrów, oddziela środkowy basen od północnego. Klasa czystości: II (2004r.).Kategoria podatności na degradację: II (2004r.). Głębokość maksymalna: 43 m. Głębokość średnia: 10,6 m Jest to jezioro typu sielawowego.

 

Jezioro Ukiel opis łowiska:

Akwen: Jezioro Ukiel »
GPS: N 53o 46' 41" E 20o 26' 14"
Położenie Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olsztyn »
Właściciel: Łowisko specjalne
Tagi łowiska: Jeziora mazurskie »

 

Jezioro Ukiel mapa:

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLNZdjęcia do artykułu (4) - wyświetl wszystkie:

Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Opinie i komentarze użytkowników (4):

 

Kolego jak tam wygląda sytuacja z okoniem i szczupakiem? czy jezioro jest objęte strefą ciszy??? [2009-04-10 23:23:]


 

Ciekawe jak stoi tam sytuacja z czystością, fajne łowisko. [2009-04-11 08:26:]


 

Jeśli chodzi o okonia i szczupaka to jest to naprawdę niezłe łowisko. Polecam łapać z łódki ponieważ brzegi są zakrzaczone. Niestety nie obowiązuje na nim strefa ciszy, a w sezonie pływa po nim mnóstwo motorówek, powodujących falę i denerwujących swoim hałasem. Jak na jezioro znajdujące się całkowicie w granicach miasta jest zaskakująco czyste, chociaż kiedyś było z tym zdecydowanie lepiej. [2009-04-11 10:48:]

 

jezioro jest ok . Woda pitna z jego żródeł


[2011-01-19 15:00:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne łowiska:


 

Ogłoszenie płatne


   

Bagna u Mańka - Stulno k. Woli Uhruskiej - łowisko specjalne i agroturystyka
„Bagna u Mańka” to położone na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, tuż przy g…

Bagna u Mańka - Stulno k. Woli Uhruskiej - łowisko specjalne i agroturystyka „Bagna u Mańka” to położone na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, tuż przy granicy z Ukrainą, w miejscowości Stulno k. Woli Uhruskiej malownicze tereny zajmujące powierzchnię około 50 ha. W skład całego kompleksu…

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

Mały i duży :D

rekordy Twojego Koła PZW »

dodaj swój rekord


Google