Jezioro rynnowe o powierzchni 599 ha, długoœci 12,5 km, szerokości do 0,9 km, głębokości maksymalnej 35,5 m, i średniej głębokości 13,5 m. Jezioro bardzo wydłużone, o mała rozwiniętej linii brzegowej i stromo uformowanej ławicy przybrzeżnej. Brzegi urozmaicone, w części bardzo wysokie, miejscami niskie i podmokłe.

W południowej części, do jeziora wpada struga Szelążnica, wypływa z jeziora Szeląg Mały, a przepływając przez Szeląg Wielki kieruje się dalej do Jeziora Pauzeńskiego i dalej do Jeziora Drwęckiego We wschodniej części do Szeląga Wielkiego wpływa drugi ciek - rzeka Taborzanka (przepływa z jezior Tabórz i Gil). Typ dna: piaszczysto - muliste. II Klasa czystości jeziora sprawia że przejrzystość wody wynosi ponad 2 m.


"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl".

Autor tekstu: Przemysław Romanowski

 

Jezioro Szeląg Wielki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Szeląg Duży »
GPS: N 53o 43' 41" E 20o 2' 3"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Ostróda » Gmina: Ostróda
Właściciel: Łowiska komercyjne
Opłaty:Dwie wędki z brzegu 120zł.
Dwie wędki z brzegu i łodzi lub spinning z łodzi 150 zł.
Zezwolenie zimowe cały sezon 70 zł.

Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA

 

3.4
Oceń
(16 głosów)

Jezioro Szeląg Wielki mapa:

Reklama


Dołączone pliki (5)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relacjęOpinie i komentarze użytkowników (4)

Rool (2010-05-29 09:52:)
0
dobry opis jak narazie nie ma konkurencji ;]
Pinki (2010-05-29 22:15:)
0
Dzięki jest to mój pierwszy opis łowiska także proszę o wyrozumiałość.
kubag (2012-10-16 21:07:)
0
Hej, cześć. Jestem początkującym wędkarzem (od paru tygodni) także proszę o wyrozumiałość. Czy na jeziorze szeląg można łowić bez karty wędkarskiej i członkostwa w PZW?? Na stronce jest napisane, że jest to łowisko ogólnie dostępne, co to znaczy??
lornetka (2014-09-22 21:05:)
0
Polecam wszystkim, którzy lubią ładne widoki i potrafią godzinami wpatrywać się w stojący spławik. Rybę łapią ale nie na wędki. Cisza jest ale tylko jeśli chodzi o brania ryb. Brak kontroli powoduje, że kłusowników jest więcej niż ryb, a z jeziora kradną nawet wodę, np. sprytni właściciele działek w Zwierzewie, którzy pompują wodę do tzw. stawów( kto zezwolił na staw przy linii brzegowej jeziora?), ciekawe co pompują w drugą stronę?!?!?. Generalnie ładne jezioro z dużą ilością pomostów (legalnych?) wędkarskich i super miejscówek ale totalnie zaniedbane w sensie nadzoru. SZKODA!!!!!!

skomentuj ten artykuł

Reklama