Jezioro Strzeszyńskie - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » » a a a Łowiska - Kanał RSS

Jezioro Strzeszyńskie

Jezioro Strzeszyńskie

Strzeszynek - jezioro Strzeszyńskie jest naturalnym zbiornikiem wodnym położonym w zachodniej części miasta Poznania 10 km. od centrum miasta. Okolice jeziora położone są na terenie porośniętym głównie lasami liściastymi i sosnowymi, wykorzystywanymi do celów rekreacyjnych. Powierzchnia akwenu wynosi około 40 ha. Średnia głębokość jeziora to 8,2 m, maksymalna 17,8 m, długość 1280 m, i lini brzegowej wynoszącej 4,5 km. Jezioro Strzeszyńskie jest jednym z najczystszych akwenów w Poznaniu, zbiornik składa się z wyraźnie oddzielonych groblą porośniętą krzakami dwóch części –właściwego jeziora i połączonego krótkim kanałem oczka wodnego zwanego Strzeszynem Małym. Przy północnej stronie jeziora znajduje się ośrodek wypoczynkowo rekreacyjny Strzeszyn dysponujący dużą plażą i strzeżonym kąpieliskiem przygotowanym na przyjęcie 10 tys. osób, motelem i restauracją czynną przez cały rok, domki letniskowe, pole campingowe, i pole namiotowe. Jeziorem gospodarzy Polski Związek Wędkarski w Poznaniu który z myślą o wędkarzach rozsądnie dysponuje zasobami zarybiania i odłowem ryb. Występują tu takie gatunki ryb jak Sielawa, Sieja, Amur biały, Leszcz, Karp, Lin, Karaś pospolity, srebrzysty, Płoć, Wzdręga, Węgorz, Okoń, Sandacz, Szczupak. Nie rzadko na tym jeziorze łupem wędkarzy są duże okazy karpi dochodzące do 15 kg. ,amura białego warzącego do 18 kg. Opis łowisk rozpocznę od głębszej północnej strony jeziora gdzie znajdziemy pomosty wędkarskie i kilka dobrych stanowisk przystosowanych do łowienia z brzegu przeważnie średniej wielkości białej ryby (Leszcz, Płoć, Wzdręga, Ukleja). Na największym pomoście znajdującym się przy największej plaży gdzie przeważnie przebywa najwięcej wędkarzy w jednym miejscu możemy złapać ładnego okonia dużą płoć. Mniejsze pomosty oprócz łapania wyżej wymienionych ryb doskonale nadają się do nocnego połowu węgorza, a wczesnym rankiem sandacza i okonia. Wschodnią stronę jeziora przed kanałem i groblą oraz na Strzeszynie małym polecam wędkarzom lubiącym łapać metodą spinningową, przy ładnej, odpowiedniej pogodzie za upór i wytrwałość zostaniemy nagrodzeni ładnym grubym szczupakiem. Na Południowej płytszej stronie jeziora znajdziemy szereg łowisk którym warto poświęcić więcej czasu niż jeden dzień i zasadzić się na ładnego leszcza, dużego karpia i amura. Wszystkie łowiska na jeziorze posiadają muliste dno. Najczęściej stosowane przynęty to : ciasto, makaron kolanka, białe i czerwone robaki, rosówki, martwa rybka. Dojazd z Poznania autobusem lini 95 z pętli autobusowej na Ogrodach, samochodem jedziemy trasą nr. 92 Poznań-Pniewy, po przejechaniu około 5 km. skręcamy w prawo kierunek Kiekrz, Strzeszynek w ul. Słupską.

Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl

Średnia: 4.3/5 | Ocen: 26


Jezioro Strzeszyńskie opis łowiska:

Akwen: Strzeszyńskie»
GPS: N 52° 27' 40'' E 16° 49' 24''
Położenie: Województwo Wielkopolskie » Powiat Poznań
Właściciel: Okręgi / Woda PZW » Okręg PZW Poznań (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2014r »)
Dominujące ryby: Karaś » Karp » Leszcz » Lin » Okoń » Płoć » Sandacz » Sieja » Sielawa » Szczupak » Ukleja » Węgorz » Wzdręga »
Regulamin połowu:

Jezioro Strzeszyńskie mapa:


Reklama

Środek na owady Mugga kulka 50 ml (DEET 20,5%)

Środek na owady Mugga kulka 50 ml (DEET 20,5%) - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Mleczko MUGGA dla osób dorosłych oraz dzieci od 3 roku życia, o silnym, odstraszającym działaniu przeciwko komarom (europejskim i tropikalnym), muchom, muchom krwiopijn

cena: 21,00 PLNZdjęcia łowiska (3) - Zobacz wszystkie fotki:

Jezioro Strzeszyńskie  - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
Jezioro Strzeszyńskie  - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie

Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

 

Opinie (3):Najlepsze łowisko na jakim byłem! [2009-06-13 14:02]


myślałem że znam to łowisko ale poprubuje twoich zalecanych metod morze sprawdze kilka proponowanych miejsc i napisze jakie efekty morze podrzucę ci trochę materiału
do aktułalizacji łowiska a opis łowiska gitara [2009-06-20 18:37]


Piękne jezioro,to było jeszcze w 1956r,nieskazitelnie czyste,no ale mamy co mamy.Jedynym mankamentem jest po dojechaniu nad jezioro zwodowania łódki.Wszędzie pacholki uniemożliwiające bezpośredni dojazd do jeziora. [2010-04-26 04:36]3 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.
Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Troć Wędrowna srebrniak 75cm 3,75kg Gowiennica
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google