Jezioro Spychowskie łowisko - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

» » » »

Jezioro SpychowskieJezioro Spychowskie położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno. Jezioro te zajmuję powierzchnię 50ha, średnia głębokość 1,5-3m, głębokość maksymalna 8,5m.Rybacki typ jeziora wg wikipedi to linowo-szczupakowe. Jezioro jest otwarte poprzez cieki :wpływa do niego strumyk z jeziorka Cichego, rzeka Krutynia z jeziora Zyzdrój Mały (zwana w tym miejscu Zyzdrój lub Spychowska Struga), wypływa z niego rzeka Krutynia płynąca do jeziora Zdróżno (rzeka zwana jest na tym odcinku Spychowską Strugą) jezioro leży na szlaku kajakowym rzeki Krutyni.

Brzegi jeziora są płaskie, miejscami pagórkowate , leżą na nich podmokłe łąki, lasy i pola, a na wschodnim brzegu wieś Spychowo. Jezioro jest dosyć czyste mimo wielu zabudowań w okolicy i turystów którzy licznie odwiedzają tę miejscowość. Ryby jakie występują w dużej ilości w tym akwenie to: lin, szczupak, płoć, leszcz, krąp, okoń, sandacz, wzdręga, ukleja. Od czasu do czasu trafia się węgorz. Dobrą przynętą na białą rybę jest kukurydza, czerwone i białe robaki, pszenica,pęczak i ciasto.

Jezioro jest w połowie muliste i płytkie do 4-4.5m w tej części linowe. Druga część od strony Spychowa dno żwirowe woda głębsza ok. 6-8 m. Ta część jest typowo sandaczowa, szczupakowa. W Spychowie można zaopatrzyć się w robaki, i wszelkiego rodzaju rynkowy sprzętprzy drodze na straganie , naprzeciwko Zielonego Marketu.

Zezwolenie na wędkowanie można wykupić w spółdzielni rybackiej 'Mrągowo'(dzierżawca jeziora), bądź u Pana Andrzeja Sosińskiego w Spychowie przy ul. Rybackiej 12.

Wypożyczanie sprzętu pływającego:
Ośrodek wypoczynkowy na cyplu
ul. Mazurska 11f, 12-150 Spychowo
łodzie wędkarskie - 17 PLN/doba, 7 PLN/godzina.

Dojazd: ze Szczytna drogą krajową 58 w stronę Ostrołęki, następnie po 1 km w lewo powiatową nr 26629 drogą do Świętajna i dalej do Spychowa.

Przydatne linki:
Noclegi : http://noclegi.onet.pl/noclegi-jezioro-spychowskie,86_1.html


Autor tekstu: Artur Stolarczyk

 

Jezioro Spychowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Spychowskie »
GPS: N 53o 36' 8" E 21o 20' 15"
Położenie Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Szczycieński » Gmina: Świętajno
Właściciel: Łowiska komercyjne
Opłaty:Zezwolenie na wędkowanie można wykupić w spółdzielni rybackiej 'Mrągowo'(dzierżawca jeziora), bądź u Pana Andrzeja Sosińskiego w Spychowie przy ul. Rybackiej 12.

Wypożyczanie sprzętu pływającego:
Ośrodek wypoczynkowy na cyplu
ul. Mazurska 11f, 12-150 Spychowo
łodzie wędkarskie - 17 PLN/doba, 7 PLN/godzina.
Tagi łowiska: Jeziora mazurskie »

 

Jezioro Spychowskie mapa:

Reklama

65-01020 TORBA NA RAMIĘ 1020

65-01020 TORBA NA RAMIĘ 1020 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Mała, poręczna torba na ramię z komorą główną, dwoma kieszeniami i jedną dodatkową kieszenią w zamknięciu.Regulowany pas i solidne dno PVC. Materiał: 100% Poliester 600D pokryty PVC. Wymiary

cena: 46,90 PLNZdjęcia do artykułu (2) - wyświetl wszystkie:

Jak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Opinie i komentarze użytkowników (5):

 

Bardzo proszę o poparcie swojej oceny komentarzem, sugestią ;> .Z góry dziękuje [2009-10-29 20:13:]


 

W zasadzie wszystko Kolega zawarł w swym materiale. Jeśli jednak Kolega prosi o uzasadnienie oceny, to powiem tak:
Mam własną skalę ocen, która nie mierzy wyłącznie informacji zawartych w opisie, ale też styl, ortografię, opisy przyrody, dołaczone foty, podejście do samego opisu. Zatem dając 3, daję ocenę na środkowym poziomie. Gdy dam dwa, to oceniam poniżej średniej, a gdy dam 4, oceniam powyżej średniego poziomu. Czy Kolega nie bedzie miał pretensji jesli dam 3? bo tak tez czynię. I bynajmniej nie jest to niska ocena. Ja osobiście byłbym rad, gdyby moje prace były oceniane tak uczciwie, bo w tej chwili oceniają mnie zwolennicy piątkami i wrogowie pałami. A tu właśnie chodzi o ocenę wszystkich elementów składowych.
Zatem dam 3. [2009-10-30 12:11:]


 

Ciekawe łowisko obfitujące w różne gatunki ryb - jest lin , okoń , szczupak karaś , leszcz , płoć i na pewno tylko skończona niedołęga wraca znad wody o kiju . Niestety węgorz tak jak wszędzie - trafia na wędkę tylko "od czasu do czasu ". Daję 5 . [2009-10-30 13:18:]


 

Łowisko to w ostatnich latach straciło statut specjalnego.Niestety nic dobrego o Gospodarstwie Rybackim Sp.o.o. nie mogę powiedzieć. Nadal nie można łowić z łodzi w większości jezior tego dzierżawcy od 1 maja.
Dane dzierżawcy.
Gospodarstwo Rybackie Sp.zo.o.
ul.Młodkowskiego 22 11-700 Mrągowo
tel.0-89 7413422
Obowiązują dobowe limity połowu:sum-1 szt,węgorz-2sz.szczupak,karp,sandacz-3szt.łącznie,lin-4szt.pozostałe gatunki-10szt.łącznie lub 5 kg oraz wymiary gospodarcze: szczupak 0,8kg sandacz 1kg lin 0,5kg węgorz 0,5kg
Ryby można Łowić od świtu do zmierzchu, z brzegu od 01 o4. do 30 11 z Lodzi od 01.06 do 30.11. [2009-11-14 10:57:]

 

właśnie nie wiem dlaczego redakcja zaznaczyła je na zielono ? [2009-11-17 08:41:]

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne łowiska:


 

Ogłoszenie płatne


   

Zimowy płyn do plecionek wędkarskich uszczelnia wszystkie pory na powierzchni linki , utrudnia osadzanie się wody i zamarzanie wody na lince. W trakcie wędkowania g…

Zimowy płyn do plecionek wędkarskich uszczelnia wszystkie pory na powierzchni linki , utrudnia osadzanie się wody i zamarzanie wody na lince. W trakcie wędkowania gdy przeciągamy plecionkę przez przelotki, płyn z linki częściowo osadza się na przelotkach, utrudniając gromadzenie się lodu na nich. P…

zobacz całe ogłoszenie »

daj ogłoszenie

zamów reklamę

rekordy Twojego Koła PZW »

dodaj swój rekord


Google