Jezioro Lubosina Mała - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
a a a Łowiska - Kanał RSS

Jezioro Lubosina Mała

dodany: 2012-04-15, godz. 15:14
 
 

Lubosina Mała jest płytkim jeziorem znajdującym się na terenie gminy Pniewy (powiat szamotulski). Powierzchnia zbiornika wynosi 23, 8 ha.
***
Ten niewielki akwen charakteryzuje się małą głębokością. Średnio nie przekracza ona 3 m. Właścicielem i opiekunem łowiska jest Jeziorowo-Stawowe Gospodarstwo Rybackie Lutom, które zarybia zbiornik linem, szczupakiem, sandaczem oraz karasiem. Ponadto w Lubosinie Małej można złowić także węgorza i niewielkiego karpia. Według mnie bardzo skuteczną przynętą na drapieżniki jest obrotówka. Tą zapominaną w ostatnich czasach przynętą bardzo łatwo i przede wszystkim skutecznie można obłowić tego typu łowisko. Moim sprawdzonym modelem jest biało-czerwona lepperka i miedziana obrotówka typu comet. Szczupaki łowię także na niewielkie coblery w naturalnych kolorach. Mała liczba zaczepów ułatwia wędkowanie. Polując na lina warto być nad brzegiem łowiska już o świcie. Lekka wersja spławikówki lub odległościówki powinna wystarczyć. Walka z rybą na niezbyt mocnym sprzęcie będzie emocjonująca. Jednak z delikatnością sprzętu nie ma co przesadzać. W niektórych miejscach trzeba powstrzymać rybę uciekającą w podwodną roślinność, a żyłka o średnicy 0.16 mm raczej tego nie wytrzyma. Dobrą przynętą na liny i karasie są przede wszystkim czerwone robaki oraz kukurydza konserwowa. Do przyjazdu nad Lubosinę Małą motywuje fakt, że pływają tu naprawdę duże liny i karasie oraz to, że tuż obok znajduje się Jezioro Lubosina Duża.
***
Sekrety łowiska:
Polując na dużego lina trzeba umieścić przynętę nieruchomo na dnie. Najlepiej umieścić na haczyku 3 ziarna kukurydzy lub kilka czerwonych robaków.
***
Przynęty:
obrotówka, wobler, kukurydza, czerwone robaki
***
Ryby:
szczupak, sandacz, lin, karaś, węgorz
***
Informacje:
Aby dojechać nad Lubosinę Małą należy jechać trasą Poznań-Świecko. W miejscowości Podrzewie skręcamy w prawo, kierunek Buszewo, Otorowo do wsi Lubosina, a następnie wsi Przystanki. Możliwość łowienia z łodzi.

Tekst i fot. Rafał Mleczak

P.S. Prawa autorskie artykułu należą do miesięcznika ,,Wędkarski Świat". Tekst zamieszczam w celach promocji miesięcznika. Kopiowanie powyższego artykułu jest zabronione.

 

Jezioro Lubosina Mała opis łowiska:

Akwen: Jezioro Lubosina Duża i Mała »
GPS: N 52o 31' 11" E 16o 23' 15"
Położenie Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Szamotulski » Gmina: Szamotuły
Właściciel: Łowiska komercyjne
Dominujące ryby: Karaś » Lin » Sandacz » Szczupak » Węgorz »
Opłaty:Cały okres 200 zł
1 dzień - 15 zł
1 doba - 30 zł
Brak możliwości połowu ze środków pływających.
Tagi łowiska: Jeziora wielkopolski »

 

Średnia: 5/5 | Ocen: 2

 

 
 

komentuj      


Jezioro Lubosina Mała mapa:

Reklama

85-45505 LAMPA Z PILOTEM

85-45505 LAMPA Z PILOTEM - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Znakomita lampa wędkarska ze świetlówką 5Wat U-Tube. Bardzo jasno świecąca i oszczędna. Działa na 4 baterie (1,5V). Kolor oliwkowo zielony. W komplecie z pilotem.

cena: 59,00 PLNJak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

Zobacz podobne łowiska:


Opinie i komentarze użytkowników ():


Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu. Chcesz być pierwszy?

 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Moja życiówka z Pstrągiem potokowym prawie 50 :)
rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google