Jezioro Lubosina Mała - ryby, opis, łowisko, wędkarstwo, mapa, zdjęcia, opinie

wedkuje
» » » a a a Łowiska - Kanał RSS

Jezioro Lubosina Mała

Jezioro Lubosina Mała

Lubosina Mała jest płytkim jeziorem znajdującym się na terenie gminy Pniewy (powiat szamotulski). Powierzchnia zbiornika wynosi 23, 8 ha.
***
Ten niewielki akwen charakteryzuje się małą głębokością. Średnio nie przekracza ona 3 m. Właścicielem i opiekunem łowiska jest Jeziorowo-Stawowe Gospodarstwo Rybackie Lutom, które zarybia zbiornik linem, szczupakiem, sandaczem oraz karasiem. Ponadto w Lubosinie Małej można złowić także węgorza i niewielkiego karpia. Według mnie bardzo skuteczną przynętą na drapieżniki jest obrotówka. Tą zapominaną w ostatnich czasach przynętą bardzo łatwo i przede wszystkim skutecznie można obłowić tego typu łowisko. Moim sprawdzonym modelem jest biało-czerwona lepperka i miedziana obrotówka typu comet. Szczupaki łowię także na niewielkie coblery w naturalnych kolorach. Mała liczba zaczepów ułatwia wędkowanie. Polując na lina warto być nad brzegiem łowiska już o świcie. Lekka wersja spławikówki lub odległościówki powinna wystarczyć. Walka z rybą na niezbyt mocnym sprzęcie będzie emocjonująca. Jednak z delikatnością sprzętu nie ma co przesadzać. W niektórych miejscach trzeba powstrzymać rybę uciekającą w podwodną roślinność, a żyłka o średnicy 0.16 mm raczej tego nie wytrzyma. Dobrą przynętą na liny i karasie są przede wszystkim czerwone robaki oraz kukurydza konserwowa. Do przyjazdu nad Lubosinę Małą motywuje fakt, że pływają tu naprawdę duże liny i karasie oraz to, że tuż obok znajduje się Jezioro Lubosina Duża.
***
Sekrety łowiska:
Polując na dużego lina trzeba umieścić przynętę nieruchomo na dnie. Najlepiej umieścić na haczyku 3 ziarna kukurydzy lub kilka czerwonych robaków.
***
Przynęty:
obrotówka, wobler, kukurydza, czerwone robaki
***
Ryby:
szczupak, sandacz, lin, karaś, węgorz
***
Informacje:
Aby dojechać nad Lubosinę Małą należy jechać trasą Poznań-Świecko. W miejscowości Podrzewie skręcamy w prawo, kierunek Buszewo, Otorowo do wsi Lubosina, a następnie wsi Przystanki. Możliwość łowienia z łodzi.

Tekst i fot. Rafał Mleczak

P.S. Prawa autorskie artykułu należą do miesięcznika ,,Wędkarski Świat". Tekst zamieszczam w celach promocji miesięcznika. Kopiowanie powyższego artykułu jest zabronione.

Średnia: 5/5 | Ocen: 2


Jezioro Lubosina Mała opis łowiska:

Akwen: Lubosina Duża i Mała»
GPS: N 52° 31' 11'' E 16° 23' 15''
Położenie: Województwo Wielkopolskie » Powiat Szamotulski » Gmina Szamotuły
Właściciel: Łowiska komercyjne
Dominujące ryby: Karaś » Lin » Sandacz » Szczupak » Węgorz »
Regulamin połowu:
Adres:
Kontakt:
WWW:
Opłaty: Cały okres 200 zł 1 dzień - 15 zł 1 doba - 30 zł Brak możliwości połowu ze środków pływających.

Jezioro Lubosina Mała mapa:


Reklama

Tester trzeźwości alkomat DAT

Tester trzeźwości alkomat DAT - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Urodziny, imieniny, wesela czy też sylwester, okazji by się napić jest wiele. Niestety każda z tych okazji stwarza problem i pytania, na które ciężko odpowiedzieć bez specjalistyczn

cena: 99,00 PLNJak było dziś na rybach?

dodaj swoją relację

 

Opinie (0):


Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu. Chcesz być pierwszy?
0 komentarzy - Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.
Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

rekordy Twojego Koła PZW »

 dodaj swój rekord

Google