Jezioro Bytyń - Gospodarstw Rybackie


Położenie Gospodarstwa Rybackiego jest niezwykle atrakcyjne. Jeziora znajdują się na terenach siedmiu gmin Pojezierza Sierakowsko- Międzychodzko- Szamotulskiego.

Dobrze zagospodarowane pod względem rybackim jeziora, odpowiednie warunki do wędkowania zadawalają wędkarzy chcących łowić zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Dowodzą tego bardzo dobre wyniki uzyskiwane przez wędkarzy. W okolicach wielu jezior dobrze rozwinięta jest baza turystyczno-wypoczynkowa, która umożliwia nocleg, wyżywienie i wypoczynek dla całej rodziny.

JEZIORO BYTYŃ – 310,62 ha. Położone w miejscowości Bytyn (gmina Kaźmierz) około 30 km od Poznania. Należy do bardzo żyznych wód typu sandaczowego. Kształt dna jeziora pagórkowaty, średnia głębokość to ok. 4 m. Jezioro zarybiane jest głównie: karpiem, leszczem, karasiem, węgorzem, szczupakiem, sandaczem. Dostęp do wody jest bardzo dobry, zarówno od strony wsi Bytyn, jak i wsi Piersko. Bardzo dobrze rozwinięta baza wypoczynkowa. Nad samym jeziorem (wjazd od ul. Jeziornej, południowo-zachodni brzeg jeziora) znajduje się sklep czynny od kwietnia do września, gdzie można nabyć: zezwolenie, wypożyczyć łódź, nabyć artykuły wędkarskie oraz produkty spożywcze (tel. 603 955 071). W sprzedaży jest żywa, mrożona i wędzona ryba. W okresie letnim czynna jest smażalnia ryb. Przy sklepie znajduje się duży parking, pole namiotowe, sanitariaty. W trakcie przygotowań jest plaża turystyczna, na którą zapraszamy wszystkich.

źródło: http://www.lutom.pl


Autor tekstu: Sławomir Krukowski

 

Jezioro Bytyń - Gospodarstw Rybackie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Bytyńskie »
GPS: N 52o 30' 22" E 16o 30' 37"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Szamotulski » Gmina: Kaźmierz
Właściciel: Łowisko specjalne
Tagi łowiska: Jeziora wielkopolski

 

3.8
Oceń
(16 głosów)

Jezioro Bytyń - Gospodarstw Rybackie mapa:

Reklama
 

Reklama